https://littleacademy.pl

Wybór odpowiedniego przedszkola dla malucha jest bez dwóch zdań niezwykle ważną decyzją – to właśnie tam Twoje dziecko będzie stawiać pierwsze kroki, poznawać nowych kolegów i koleżanki, uczyć się budować relacje, a także nabierze stosunku do nauki, który pokutować będzie w przyszłości. Jednym z ważniejszych wyzwań, stojących przed przedszkolami, jest nieustanne wzbudzanie w dziecku naturalnej dla niego ciekawości świata, ale oczywiście dobra placówka spełniać musi wiele innych kryteriów – począwszy od tych najbardziej pragmatycznych. Na co więc trzeba zwrócić uwagę przy wyborze przedszkola? 

Wybór przedszkola – czym się kierować? 

Przedszkole to miejsce, w którym wiele dzieci spędza sporą część swojego dnia. Nie tylko socjalizują się z rówieśnikami, ale również oddają się aktywności fizycznej, jadają posiłki, bawią się i uczą pod czujnym okiem kadry nauczycielskiej. To właśnie na niej skupimy się na samym początku. 

Kadra nauczycielska 

Henry Adams mawiał ,,Nauczyciel ociera się o wieczność. Nigdy nie może stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ”. Większość z nas nadal ma w pamięci swojego ulubionego nauczyciela, który potrafił wzbudzić u uczniów zainteresowanie swoim przedmiotem, a nawet – troskliwą, życzliwą i ciepłą panią przedszkolankę. Przy pierwszej wizycie w przedszkolu warto zwrócić uwagę na to, jak kadra odnosi się zarówno do dzieci, jak i do dorosłych. 

Zobacz także >> Bajki dla dzieci – Czy (i kiedy) oglądanie bajek wspiera rozwój dzieci?

Jakimi cechami powinien się wyróżniać idealny nauczyciel w przedszkolu? 

  • Życzliwość, pogoda ducha, serdeczność, 
  • Kompetentność, 
  • Nowoczesne podejście do nauczania, 
  • Chętne stosowanie innowacyjnych metod. 

Wyżywienie  

Placówki przeważnie oferują najmłodszym wyżywienie. Ponieważ dieta dziecka powinna być zbilansowana, bogata w substancje odżywcze, mineralne, a także witaminy, świeże warzywa, owoce i dobre tłuszcze, nie ma wątpliwości co do tego, że świadomy, odpowiedzialny rodzic powinien wnikliwie rozpatrzyć jadłospis przedszkola. A może Twoje dziecko jest alergikiem czy też nie toleruje konkretnych produktów? Koniecznie dowiedz się, czy przedszkole umożliwia dostosowanie posiłków do indywidualnych potrzeb malucha. Niekiedy zdarza się tak, że w przedszkolach posiłki nie są dostosowane dla dzieci lub są, najzwyczajniej w świecie, niesmaczne, przez co maluchy tracą apetyt. Mamy szczerą nadzieję, że nasze porady pozwolą Ci uniknąć tak niefortunnego wyboru. 

Lokalizacja i bezpieczeństwo 

Aby zapobiec tragedii, przedszkola powinny spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa, wprowadzone nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz placówki, chociażby na placu zabaw. Jak wygląda rzeczywistość? Niektóre placówki, by ograniczyć koszty i wydatki, rezygnują z podstawowych, istotnych rozwiązań. Porozmawiaj z kierownikiem przedszkola i poproś, aby oprowadził Cię po placówce i wskazał, w jaki sposób spełnia kryteria bezpieczeństwa. 

Zobacz także >> Piosenki dla dzieci – efektywna nauka poprzez zabawę

Lokalizacja jest najpewniej najbardziej oczywistym kryterium – zakładamy, że nie chcesz marnować czasu na dojazdy, dlatego najlepiej wybrać przedszkole, które mieści się niedaleko od miejsca zamieszkania. 

Jeśli mieszkasz w Warszawie, być może wybór przedszkola przysparza Ci wiele trudności – istnieje wiele ofert i niewątpliwie trudno wybrać najlepszą. Przedszkole LittleAcademy spełnia wszystkie powyższe kryteria, a także wyróżnia się tym, że pozwoli maluchom przyswoić język angielski na wysokim poziomie – zajęcia przeprowadzają native speakerzy. 

Szczerze wierzymy, że udało nam Ci się pomóc i teraz wybór przedszkola będzie dla Ciebie banalnie prosty!

 

Przedszkole w Warszawie

 

5/5 - (4 votes)

Dlaczego wyciskarka Alfa to najlepsza propozycja na rynku?

Poprzedni

Na czym polega streetwear?

Następny

Zobacz także