Czyszczenie auta

Ogólna dostępność miejsc do sprzątania pojazdów pomaga w utrzymaniu ich w czystości. Są jednak metody, które lepiej lub gorzej radzą sobie z zabrudzeniami. Co warto uwzględnić podczas mycia auta i jakimi środkami się posłużyć?

Skuteczne mycie karoserii

W tym przypadku sprawa wydaje się prosta – lanca, woda z płynem, woskowanie i można jechać. Niejednokrotnie jednak po dotarciu w miejsce docelowe efekt jest taki, jakby auto w ogóle nie było umyte. Dlaczego? Przede wszystkim brud jest często mocno „wbity” w powierzchnię karoserii. Dlatego dobrym sposobem jest użycie gąbki lub lancy ze szczotką. Przydaje się też elektryczna myjka do okien, którą można zebrać nadmiar wody ze wszystkich szyb. Uniknie się w ten sposób smug i zacieków.

Odpowiednia kolejność prac wewnątrz auta

Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o sprawne i skuteczne wyczyszczenie pojazdu. Prace należy rozpocząć od tapicerki. Dlaczego? Zazwyczaj to na niej lub we wnętrzu foteli gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń. Podczas odkurzania unoszące się drobinki kurzu będą osadzały się na wyczyszczonych wcześniej plastikach i zegarach, co spowoduje konieczność ponownego czyszczenia. Aby takie czynności przebiegły bez przeszkód, warto posiłkować się sprzętem Leifheit.

Sposób regeneracji wnętrza uzależniony jest od zastosowanego materiału i stopnia zabrudzenia. Skórzane fotele i kanapę czyści się za pomocą odpowiednich akcesoriów przeznaczonych właśnie do tego. Wnętrze welurowe można natomiast odkurzać z wykorzystaniem metod suchych lub mokrych. Duże znaczenie ma tutaj również dostęp do określonych urządzeń.

Sposoby na intensywne plamy i zapachy

Silne zabrudzenia najlepiej jest wyprać nawet kilkukrotnie. Nie należy przy tym przesadzać z siłą szorowania ani ilością detergentów. Nieuwaga może spowodować zniszczenia materiałów. W przypadku zapachów należy uprzednio zlokalizować miejsce woni i kilkukrotnie nanieść odpowiedni środek.

Wszystkie te sposoby sprawdzają się w znakomitej większości aut. Należy pamiętać jednak o jakości środków i kolejności prac.

Oceń ten post post

Wkładki do drzwi – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Poprzedni

Pulsoksymetr napalcowy – co to za urządzenie i jak działa?

Następny

Zobacz także

Więcej Motoryzacja