Krzewy i drzewa podczas pielęgnacji

Solidne i ergonomiczne sekatory o ostrych ostrzach, są bez wątpienia niezbędnymi urządzeniami dla zagorzałych entuzjastów ogrodnictwa. Producenci oferują nie tylko sekatory ręczne, ale również modele akumulatorowe i elektryczne. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Praktyczne sekatory elektryczne

Nożyce elektryczne mogą pochwalić się stosunkowo niewielką wagą, dlatego też są bardzo łatwe, wygodne i bezpieczne w obsłudze. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pielęgnowaniem drzewek. Elektryczne nożyce nie wymagają użycia dużej siły, dlatego też z ich dobrodziejstwa, mogą skorzystać kobiety i osoby starsze. Godne uwagi są modele wyposażone w podwójne ostrza, które są naostrzone metodą laserową. Do największych zalet należy zaliczyć również to, że sekatory elektryczne pracują bardzo cicho i skutecznie tłumią wszelkie wibracje. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że przyczyną wielu urazów są właśnie niebezpieczne drgania.

Mobilne sekatory akumulatorowe

Sekatory akumulatorowe są w dzisiejszych czasach najlepszą alternatywą dla narzędzi spalinowych. Profesjonalne sekatory są w stanie konkurować nawet z popularnymi pilarkami elektrycznymi łańcuchowymi. Urządzenia tego typu pracują w zgodzie ze środowiskiem, a co najważniejsze doskonale sprawdzą się nawet przy wykonywaniu bardzo skomplikowanych cięć.

Na co zwrócić uwagę przy zakupach?

Aby wybrać porządne narzędzia ogrodnicze w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na jakość zastosowanych materiałów. Cięcie grubych gałęzi jak powszechnie wiadomo wymaga wytrzymałych ostrzy. Doskonałymi parametrami użytkowymi może pochwalić się niezawodna stal nierdzewna. Korpus sekatorów także powinien być wykonany z materiałów, które znacząco ułatwiają pracę.

Przy manewrowaniu i zdecydowanie dłuższym użytkowaniu należy zwrócić uwagę również na wagę sekatorów. Kolejnym elementem obok którego nie można przejść obojętnie jest długość ostrzy. Nożyce elektryczne o długich ostrzach umożliwiają bezproblemowe cięcie wyżej umiejscowionych gałęzi. Przy sekatorach akumulatorowych należy wziąć pod uwagę również specyfikację technologiczną danego sprzętu. Moc silnika należy dopasować do grubości ciętych gałęzi. Pojemny i wydajny akumulator umożliwi dłuższą pracę w wymagających warunkach. Ogromną rolę odgrywa także renoma producenta, która jest najlepszą gwarancją dobrego sprzętu.

Sprawdź solidne nożyce do żywopłotu na Postech.pl

5/5 - (5 votes)

Jak zwiększyć współczynnik konwersji w sklepie internetowym?

Poprzedni

Torebki damskie handmade – jaka jest ich jakość i czy warto je kupić?

Następny

Zobacz także