Jak wybrać kosiarkę do trawy?

Przed zakupem kosiarki do swojego ogrodu należy dokładnie zapoznać się z ofertą poszczególnych producentów, a także uwagami oraz opiniami użytkowników poszczególnych modeli. Dzięki temu można zakupić nowoczesną kosiarkę, która będzie dopasowana do naszych potrzeb. Producenci kosiarek takich jak Stiga, Stihl czy też Makita dbają o to, aby produkowane przez nich produkty cechowały się wysokim bezpieczeństwem, a także komfortem użytkowania. Nowoczesne kosiarki NAC wyposażone są w szereg systemów zabezpieczeń. Ponadto charakteryzują się coraz mniejszą oraz lekką konstrukcją, aby pracę z nimi była łatwa i przyjemna. Pomaga to ponadto szybko transportować kosiarki oraz przechowywać je.

Podczas wyboru kosiarki należy

zwrócić szczególną uwagę na kilka najważniejszych elementów. Pierwszą z nich jest wielkość trawnika. Głównie od wielkości pola do koszenia zależy to jaki sprzęt powinniśmy wybrać. Przy niewielkich trawnikach można wykorzystać kosiarki z napędem elektrycznym lub ręcznym. Natomiast w przypadku większych trawników doskonale sprawdzi się kosiarka z napędem. Od wielkości trawnika zależeć będzie również to jaką szerokość koszenie powinna posiadać kosiarka. Większe modele dedykowane są do większych powierzchni trawników. Niezbędne jest również ustalenie planowany i częstotliwości koszenia. Kosiarki Sthil z nożami na bębnie doskonale sprawdzi się w przypadku małych trawników, które są często koszone. Natomiast kosiarka rotacyjna jest dedykowana do większej powierzchni, a także na nierówny teren. Doskonale sprawdzają się również kosiarki, które posiadają opcję mulczowania. Oznacza to, że z mielona trawa pozostaje na trawniku. Można jednak tradycyjnie wybrać kosiarkę rotacyjną, które zbierać będzie trawę do kosza.

Wybór kosiarki jest uzależniony również od tego czy na terenie trawnika znajduje się wiele przeszkód w postaci drzew, rabat, kamieni oraz architektury ogrodowej. W takiej sytuacji należy wybrać zwrotną kosiarkę, która posiada skrętne koła. Natomiast w przypadku terenu z wieloma nierównościami oraz skarpami dobrym wyborem są kosiarki o dużych kołach posiadające napęd.

Podczas zakupu kosiarki należy zwracać uwagę również na jej wyposażenie.

Nowoczesne modele charakteryzują się wieloma możliwościami, a ponadto licznymi dodatkowymi elementami. Jednym z najważniejszych elementów kosiarki jest jej silnik. Niezależnie od tego czy będzie on zasilany elektrycznie czy też będzie to silnik spalinowy powinien mieć On wielkość oraz moc dopasowaną do wielkości trawnika. Kluczowym wyposażeniem kosiarki zwłaszcza w przypadku większych trawników i jest napęd na koła. Kosiarki spalinowe z napędem zarówno napęd na przednie koła, tylne, lub na wszystkie cztery koła. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie w przypadku większych modeli kosiarek, które są stosunkowo ciężkie. Nowoczesnym elementem wyposażenia kosiarek jest również sprzęgło noży, które umożliwia jest otrzymanie noży bez konieczności wyłączania silnika kosiarki. To bardzo komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu podczas przejazdu przez alejkę czy też inną nawierzchnie nie trzeba wyłączać silnika.

5/5 - (5 votes)

Język angielski w żłobku – jakie są plusy? Czy warto się na to zdecydować?

Poprzedni

Blefaroplastyka – co musimy wiedzieć przed takim zabiegiem?

Następny

Zobacz także