Kobieta po Mezoterapii mikroigłowej

Zmarszczki? Utrata jędrności? Opadający owal twarzy? Blizny i przebarwienia? A może rozstępy? Jeśli na tej liście znajdujesz problemy, z jakimi się borykasz, mezoterapia mikroigłowa jest idealnym zabiegiem kosmetycznym właśnie dla Ciebie.

Mezoterapia mikroigłowa jest dziś jednym z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych zabiegów w gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej. Fakt ten nie powinien zaskakiwać, gdyż zabieg ten łączy w sobie wszystko to, czego oczekują klientki: jest niezwykle skuteczny, daje bardzo naturalne i długotrwałe efekty, a przy tym jest bezbolesny i bezpieczny. Nieprzypadkowo to właśnie mezoterapia mikroigłowa jest sekretem urody wielu celebrytek chwalonych za młody, a przy tym naturalny wygląd.

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Zaczęło się od mezoterapii – zabiegu polegającego na wprowadzaniu substancji czynnych do głębokich warstw skóry przy użyciu igły. Choć witaminy, aminokwasy czy kwas hialuronowy skutecznie poprawiały wygląd skóry, sam zabieg należał do mocno inwazyjnych, bolesnych i wymagających czasu, by zniknęły ślady nakłuć i opuchlizna. Okazało się jednak, że nie trzeba aż tak głębokich nakłuć, by skutecznie wzmocnić skórę substancjami czynnymi. Alternatywą dla inwazyjnej mezoterapii stała się znacznie delikatniejsza, a równie efektywna mezoterapia mikroigłowa.

Podczas zabiegu dokonuje się mikronakłuć – nawet setki tysięcy w czasie jednej sesji! Nakłucia w kontrolowany sposób naruszają naskórek, nie ingerując jednak w głębokie warstwy skóry. Do nakłuwania skóry używa się bądź tzw. dermapenu, bądź dermorollera.

Kobieta po zabiegu mezoterapii igłowej

Jakie efekty daje mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa działa dwojako – podczas zabiegu wprowadzane są do skóry wybrane substancje aktywne, dobrane do jej potrzeb. Może to być na przykład nawilżający kwas hialuronowy lub odżywczy koktajl witaminowy regenerujący skórę dojrzałą. Dodatkowo, samo mechaniczne uszkadzanie naskórka stymuluje wytwarzane kolagenu, co sprzyja regeneracji i pogrubieniu skóry. A to właśnie ubytek kolagenu oraz coraz cieńsza warstwa naskórka odpowiadają za powstawanie zmarszczek i utratę jędrności. Mezoterapia mikroigłowa ma więc działanie odmładzające.

Ze względu na swoje wszechstronne działanie, mezoterapia jest polecana osobom w różnym wieku – już od ukończenia osiemnastu lat – na tym etapie stosowana jest zwykle do wygładzenia i rozjaśnienia skóry, na której pozostały ślady po trądziku. Nieco później stanowi najskuteczniejszą profilaktykę anti-aging. Działanie przeciwstarzeniowe mezoterapii sprawdza się też u kobiet dojrzałych. „Wygląda tak młodo, a widać, że niczego nie poprawiała” – takie komplementy to najlepsza reklama mezoterapii.

mezoterapia mikroigłowa kraków

Jak często stosować mezoterapię?

Już jeden zabieg mezoterapii mikroigłowej odświeża skórę, poprawia jej nawilżenie i napięcie. Jeśli jednak zależy nam na trwałych efektach, niezbędna będzie seria zabiegów. Najczęściej składa się ona z pięciu zabiegów, które powtarzamy co dwa do czterech tygodni. W przypadku bardziej skomplikowanych problemów (np. blizn, czy głębszych zmarszczek) seria może być wydłużona do dziesięciu zabiegów. Efekty zabiegów utrzymują się przez około sześć miesięcy od zakończenia serii zabiegów, jednak nawet po roku od mezoterapii mikroigłowej da się dostrzec pozytywne zmiany w napięciu i jędrności skóry.

Jak pielęgnować skórę po mezoterapii mikroigłowej?

Na pozytywne efekty możemy liczyć, jeśli zadbamy o właściwą pielęgnację skóry po zabiegu: jest ona wówczas zaczerwieniona, lekko opuchnięta, mogą być widoczne ślady do mikronakłuciach. Niezbędne jest mycie twarzy delikatnym żelem antybakteryjnym oraz stosowanie kremu antybakteryjnego i nawilżającego – najczęściej taki kosmetyk otrzymujemy w gabinecie. Przez 24 godziny należy unikać dotykania twarzy a także nakładania makijażu. Niezbędne jest stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej – w trakcie większości zabiegów kosmetologicznych stosujemy SPF50 przez cały czas trwania serii.

5/5 - (2 votes)

Czemu warto kupić na prezent kartę podarunkową?

Poprzedni

Urządzamy sypialnię – najlepsze białe toaletki do sypialni

Następny

Zobacz także