Czy wiesz, jak powinna wyglądać samoobrona kobiet?

O ile nie jest kobieta mistrzynią sztuk walki, z pewnością powinna mieć w torebce środek obrony, który można wykorzystać w przypadku, że może ona zostać ofiarą ataku.  Do kobiecej torebki zmieszczą się różne rzeczy, nawet kompaktowy środek obrony. Jednak jest bardzo ważne, aby znały swój środek obrony i jeśli to konieczne potrafiły z niego korzystać. Podczas obrony należy zachować spokój i właściwie ocenić potrzebę wykorzystania środków obrony. Obrona musi być proporcjonalna do ataku.  Jeżeli jest obrona nieproporcjonalna do ataku, z punktu widzenia prawa, obrońca może zostać napastnikiem.

PARALIZATORY ELEKTRYCZNE

Potocznie nazywane również „wstrząsami elektronicznymi” są bardzo rozpowszechnionym i popularnym środkiem obrony. Są produkowane w różnych wersjach, m. in. w zestawie z gazami łzawiącymi lub latarkami. Wybierając wydajny i niezawodny paralizator bądź ostrożny i przed samym zakupem skonsultuj się ze sprzedawcą. Paralizator należy do tzw. kontaktowych środków obrony. Musisz więc dotknąć napastnika i nacisnąć spust, by uderzyć go prądem elektrycznym. Prąd elektryczny spowoduje skurcze mięśni napastnika, a nawet utratę przytomności na kilka sekund. Przed schowaniem do torebki należy dokładnie zapoznać się z tym środkiem obrony zgodnie z instrukcją obsługi.

 

LZAWIĄCE GAZY OBRONNE

Są to jedne z najmniejszych, najtańszych i paradoksalnie najbardziej skutecznych środków obrony, w przypadku których tak naprawdę wystarczy wycelować i nacisnąć spust i napastnika można trafić na odległość kilku metrów. Wybierając gaz łzawiący należy zwrócić uwagę na rodzaj substancji aktywnej, jej stężeniu, ale również objętość gazu. Najpopularniejsze są gazy z substancją OC (Oleoresin Capsicum) o minimalnym stężeniu 10 % i objętości około 40-50 ml. Jeśli nie chcesz oszczędzać na swojej obronie, możesz kupić gaz obronny z substancją CP / CR, która nie ma konkurencji i na rynku słowackim jest najskuteczniejsza, chociaż o parę złotych droższa. Obecnie gazy łzawiące są również poszukiwane jako ochrona przed niedźwiedziami.

 

KUBOTANY

Kubotan to mały środek obrony o rozmiarach długopisu, który w ostatnich latach zaczyna cieszyć się dużą popularnością również na rynku słowackim. Ten środek obrony był zaprojektowany w latach 60-tych XX wieku dla policji, która później zaczęła go używać do pacyfikacji przestępców nie powodując im poważnych obrażeń i trwałych konsekwencji. Ta broń jest świetna do uderzania w wrażliwe miejsca na ludzkim ciele. Jest skuteczny również przy uderzaniu do części mięśni i kończyn rąk i nóg. Niektóre kubotany można przyczepić do kluczy, inne po prostu włożyć do kieszeni. Jednak kubotan to środek obrony, który wymaga fizycznego kontaktu z napastnikiem, a żeby sobie z nim poradzić, koniecznie należy zapoznać się z podstawowymi technikami obrony.

Oceń ten post post

Depresja u osób starszych

Poprzedni

Język angielski w żłobku – jakie są plusy? Czy warto się na to zdecydować?

Następny

Zobacz także

Więcej Ona