Zielona ściana pokryta roślinami

Zielone ściany z roślin to trend, który łączy w sobie rozwiązania natury designu wnętrz i ekologii. Pozwalają one stworzyć wyjątkowo piękne ogrody wertykalne, które wspaniale przyozdobią pomieszczenia biurowe i mieszkalne czy strefy relaksu w gabinetach spa.

Poza niekwestionowanym walorem dekoracyjnym, zielone ściany z roślin poprawiają samopoczucie, podwyższają jakość powietrza w budynku oraz pozwalają się dogłębnie zrelaksować. Całości mogą dopełnić odpowiednio ustawione reflektory dedykowane roślinom oraz ściany wodne, które wprowadzą wyjątkowy klimat w pomieszczeniu. W sklepie juko green design można znaleźć wiele inspiracji zielonych ścian do naszych wnętrz.

Stwórz swój wyjątkowy ogród wertykalny!

Ogrody wertykalne można stworzyć zarówno z żywych roślin o szerokich liściach, jak również z delikatnych gatunków. Całość osadzona jest na specjalnej tkaninie filcowej lub w profilowanych doniczkach, co pozwala nie tylko na utrzymanie roślin przy życiu, ale także pozwala w prosty sposób nawadniać i użyźniać naturalną dekorację. Nawadnianie ścian z roślin w obecnej technologii może być automatyczne, co pozwoli zaoszczędzić czas na podlewanie i nawożenie twojego ogrodu wertykalnego. Aby nasza zielone ściana cieszyło oko przez długie lata należy również pamiętać o zapewnieniu roślinom odpowiedniego światła.

Nie zawsze mamy możliwość posadzić rośliny w jasnym pomieszczeniu, dlatego z pomocą przychodzą lampy dedykowane naszym ogrodom wertykalnym. Warto jednocześnie podkreślić, iż zielone ściany z roślin są przyjazne alergikom – nie wywołują podrażnień, uczuleń ani innych reakcji, które mogłyby pogorszyć komfort pracy. Czy to jest wielkopowierzchniowa ściana czy niewielki obraz z roślin, taka dekoracja będzie cieszyć nasze oczy niezależnie od pory roku. Więcej informacji znajdziesz na jukogreendesign.pl/oferta/ogrody-wertykalne-sciany-z-roslin.

Jak samemu dbać o zieloną ścianę.

Ogrody wertykalne zostały tak zaprojektowane aby podlewanie i nawożenie były w pełni zautomatyzowane. Nie musimy się już martwić czy przypadkiem nie przelejemy rośliny lub ją przesuszymy. O prawidłowe nawodnienie zadba komputer. My musimy pamiętać aby regularnie przycinać rosnące pędy czy wycierać z kurzu liście, a nasza zielona ściana odwdzięczy się nam pięknymi roślinami.

5/5 - (3 votes)

Matująca baza pod makijaż – na jakie okazje?

Poprzedni

Jaki ręcznik dla alergika?

Następny

Zobacz także