Yennefer netflix

Najwięcej kontrowersji budzi postać yennefer. W internecie możemy zaobserwować grupy, które zaciekle bronią postaci. Nie ważne, czy nasza czarodziejka jest oceniana w filmie lub książce. Każdy chce rzucić parę słów oceny. Jak wygląda jednak rzeczywistość? Czy ta postać zasługuje na uznanie? Czy warto yennefer netflix jednak skrytykować? Zapraszam do mojej subiektywnej oceny postaci z wiedźmina.

Yennefer Netflix – Charakterystyka postaci

Yennefer pochodzi z Vengerbergu. Jej dzieciństwo nie było usłane różami. Urodziła się garbuską posiadała cechy pół-elfa oraz człowieka. Ojciec już od najmłodszych lat znęcał się nad nią, po czym zostawił matkę. Jego powodem odejścia było zagrożone łono jego żony. Ojciec twierdził, że matka wydaje na świat potwory, a cały układ rozrodczy jest skażony krwią elfa. Po jakimś czasie matka oddała ją do szkoły dla czarodziejek, gdzie pod okiem Arcymistrzyni Tissaia de Vries uczyła się magii i czarów.

Po próbie samobójczej otrzymała od swojej nauczycielki niezwykły dar.

Za pomocą magii i czarów poprawiono jej urodę. Dzięki doświadczeniu Tissaia de Vries sprawiła, że czarodziejka w wieku 94 lat posiada zgrabną figurę oraz młode piersi. Również twarz nie ma żadnych oznak starzenia. Jednak bystre oko Gerarda zauważyło kilka zmian, które nie dało się poprawić za pomocą magii. Pamiątką po okresie dzieciństwa pozostał długi nos, wąskie usta oraz nierówne ułożenie ramion. Jednak nie są to wady, które ujmują czarodziejce wyglądu.

Zobacz również >> Smętarz dla zwierzaków 2019 – świetna gra aktorska.

Posiada nieformalną rodzinę. Jej przybraną córką jest Ciri, a narzeczonym sam wiedźmin. Jej znakiem charakterystycznym jest gwiazda. Amulet wykonany z obsydianu zawsze zdobi jej szyję. Chroniąc Ciri ma wiele nieprzyjemności. Sama księżniczka widziała ją zakutą oraz pobitą w kajdany. Scena ta wydarzyła się naprawdę. Wciągnięta w wir czarodziejka była zmuszana do wypowiedzenia miejsca ukrycia młodej wiedźminki. Jej oprawcą był Vilgefortz.

W kwestii charakteru yennefer netflix

posiada niezwykle cięty język oraz niezwykle wybuchowy temperament. Jednak dla swoich bliskich jest ciepła oraz troskliwa. Nie brakuje jej mądrości oraz odwagi. Niezwykle wyczulony zmysł oraz przebiegłość ze sprytem dają jej przewagę nad wrogami. Do podanych cech nie można zapominać o uzdolnieniach magicznych. Miała dość swobodne życie towarzyskie, jednak pośród wielu romansów ma swoją jedyną miłość, a jest nią Gerald.

Opis aktorki Anya Chalotra

W serialu wiedźmin czarodziejkę gra Anya Chalotra. To początkująca autorka. W jej dorobku zawodowym królują trzy role. Do najważniejszych należy postać yennefer netflix w serialu „Wiedźmin”. W 2018 roku aktorka brała udział w dwóch serialach. W produkcji A.B.C grała postać Lily Marbury, a w Waderlust Jennifer Ashman. Wiek 24 lat oraz tak dobrze zapowiadające się role sprawiają, że aktorka ma szanse na zdobycie sławy oraz światowego rozgłosu.

Ogólna oceny gry aktorskiej 

W internecie zawrzała dyskusja na temat postaci Yennefer vs Triss. W tym przypadku mamy jednak główną zwyciężczynie. Wg. fanów serialu yennefer netflix wygrała ten nierówny pojedynek. Sama Anny Schaffer zagrała Triss niezwykle słabo. Sama widziałam w recenzjach filmów jak wiele mówi się o postaci Yennefer. Widzowie sami postanowili zostać krytykami i dość dobrze wypowiadają się pod materiałami na temat aktorki. W komentarzach możemy zaobserwować liczne słowa zachwytu.

Jedyny niuans, jaki zauważyłem to odcień cery. Wierni książkoholicy książek Sapkowskiego stwierdzili, że do ten roli dobrze byłoby obstawić aktorkę z innym wyrazem twarzy oraz bardziej bladą cerą. Nie było wiele takich komentarzy i się z nimi absolutnie nie zgadzam. Ponieważ charakteryzacje zawsze można zmienić, nieco podkoloryzować, a gry aktorskiej niestety nie. Sztuczna gra aktorska, brak prawdziwych emocji widz rozpozna gołym okiem, dlatego lepiej postawić aktora, który zagra prawdziwie niż skupiać się na jego cechach wyglądu.

Zobacz Wiedźmina na Netflix

4.9/5 - (17 votes)

Piosenki dla dzieci – efektywna nauka poprzez zabawę

Poprzedni

Kler – Współczesne zagrożenia dla Kościoła

Następny

Zobacz także

Więcej Seriale