Wkładki do drzwi

Wybór odpowiedniej wkładki do drzwi nie jest łatwym zadaniem. Jednak jest to bardzo istotna kwestia – zamek drzwiowy może poprawnie spełniać swoje zadanie tylko w towarzystwie właściwie dobranej wkładki. Dlatego warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi zasadami, którymi należy się kierować przy jej zakupie. Sprawdź, na jakie aspekty zwrócić uwagę wybierając wkładki do zamków!

Wkładka bębenkowa do drzwi to ważny element mechanizmu całego zamka. Planując zakup wkładek do drzwi warto dowiedzieć się, na jakie parametry należy zwrócić uwagę, a także jak dobierać wkładki do zamków. Jeżeli zależy Ci na najwyższym poziomie bezpieczeństwa i ochronie antywłamaniowej, możesz zdecydować się na tzw. wkładki patentowe. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat wkładek drzwiowych!

Wkładki do zamków drzwiowych – rodzaje

Na rynku istnieją różne rodzaje wkładek bębenkowych do drzwi. Można je podzielić m. in. ze względu na ilość otworów na klucz, kształt, wymiary, materiał wykonania, a także rodzaje mechanizmów zabezpieczających. Najprostszy podział wygląda następująco:

  • wkładki do drzwi jednostronne (tzw. garażowe) – posiadają otwór na klucz tylko z jednej strony,
  • klasyczne wkładki dwustronne – pozwalają na otwarcie drzwi z obu stron,
  • wkładki z gałką – w tym przypadku otwór na klucz od wewnętrznej strony zastępuje specjalna gałka.

Oprócz tego wkładki do zamków można także podzielić na symetryczne i niesymetryczne. Aktualnie najbardziej popularnym rozwiązaniem jest wybór wkładek asymetrycznych. Z kolei jeżeli chodzi o materiał wykonania, istnieje możliwość wyboru wkładek asymetrycznych niklowych oraz symetrycznych mosiężnych.

Zobacz także >> Wyjątkowy dom do wynajęcia na wakacje

Wkładki patentowe – najwyższy poziom bezpieczeństwa

Jeżeli zależy Ci na doskonałej ochronie antywłamaniowej, zdecyduj się na patentowe wkładki do zamków, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. To szczególny rodzaj wkładek, który chroni drzwi przed włamaniem dużo bardziej precyzyjnie niż tradycyjne wkładki bębenkowe. Są one wyposażone w najlepszej jakości mechanizmy antywłamaniowe. Kupując wkładki do zamków staraj się wybierać wysokiej jakości produkty. Bogatą ofertę patentowych wkładek do drzwi znajdziesz pod adresem: https://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-drzwi/wkladki-patentowe-atestowane.

Jak dobierać wkładki do drzwi?

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać odpowiednią wkładkę do zamka. Przed zakupem wkładki do drzwi należy oczywiście dokonać odpowiednich pomiarów, aby dobrać produkt o właściwej długości. Jeżeli masz trudności z doborem długości wkładki, możesz skorzystać z konfiguratorów doboru wkładek, które często znajdują się na stronach internetowych producentów oraz w sklepach internetowych. Wkładka do drzwi powinna być wytrzymała oraz solidnie wykonana. Jeżeli zależy Ci na wysokim poziomie bezpieczeństwa, wybieraj dobrej jakości wkładki od sprawdzonych producentów. Przy wyborze wkładki do drzwi warto również zwrócić uwagę na takie parametry jak zabezpieczenie kodu klucza oraz odporność wkładki na włamania. Pamiętaj, że im wyższa klasa wkładki, tym bardziej precyzyjne jest zabezpieczenie.

Jak widać wybór odpowiedniej wkładki do zamka nie jest prostym zadaniem. Dlatego warto dokładnie zapoznać się z powyższymi informacjami. Nieocenioną pomocą są również wyżej opisane konfiguratory wkładek na stronach internetowych. Dzięki nim każdy ma możliwość samodzielnego doboru odpowiedniej wkładki do drzwi.

5/5 - (2 votes)

Agregat prądotwórczy – pomoc nie tylko w czasie awarii

Poprzedni

Czyszczenie auta – jak zrobić to szybko i sprawnie?

Następny

Zobacz także