Telefon dla seniora

Telefon dla seniora powinien być prosty w obsłudze, przejrzysty, intuicyjny oraz bez niepotrzebnych funkcji. Model telefonu powinien być przede wszystkim wyposażony w duże klawisze i czytelny ekran. Mocny głośnik to dodatkowa zaleta, aby senior mógł usłyszeć dzwonek telefonu.

Interfejs powinien być klarowny, a ekran główny zawierać jedynie podstawowe aplikacje idealne dla potrzeb starszej osoby. Warto zainwestować w telefon posiadający wytrzymałą baterię, gdyż senior zapomina o regularnym ładowaniu. Nie tylko bateria, ale i cały telefon musi być wytrzymały i bezawaryjny aby posłużył właścicielowi przez długie lata.

Telefon dla seniora

Telefon przeznaczony specjalnie z myślą o seniorach spełnia szereg wymogów, które znacznie ułatwiają korzystanie starszym ludziom z nowinek technologicznych.

Senior dzięki użytkowaniu takiego telefonu będzie potrafił połączyć się z bliskimi. Niezwykle istotny jest łatwy dostęp do numeru alarmowego, tak aby senior sam mógł zadzwonić w razie niebezpieczeństwa. Model powinien również być poręczny, gdyż starsi ludzie bardzo często cierpią na zwyrodnienie stawów i mają trudności w utrzymaniu przedmiotów w dłoni.

Telefony dla osób starszych posiadają również przycisk SOS, który informuje o zagrożeniu bliskich seniora. Przydatną aplikacją jest z pewnością lupa, która umożliwi czytanie niewielkich czcionek. Warto, aby ekran można było w łatwy sposób powiększyć celem lepszego zobaczenia obrazu wyświetlacza.

Szeroki wachlarz wyboru telefonów dla seniorów na rynku

Na rynku istnieje wiele modeli, które świetnie nadają się dla seniorów. Jednak niektóre z nich mają tyle samo wad, co zalet. Niezwykle ważne jest rozróżnienie, który będzie odpowiadał potrzebom wybranej starszej osoby, gdyż każda z nich ma inne preferencje przy dokonywaniu wyboru. Osoby starsze powinny mieć własny udział w wyborze telefonu aby był on w pełni dopasowany pod ich potrzeby. Ponadto senior powinien zostać zapoznany z instrukcją obsługi telefonu.

  • Alcatel 2019

 

Telefon dla seniora Alcatel 2019

Fot. strona producenta

Telefon komórkowy dla seniora Alcatel 2019 z najlepszą baterią na rynku, która może wytrzymać nawet kilka dni bez potrzeby ładowania. Podstawka ładująca dołączona do zestawu umożliwia nie tylko stałe ładowanie telefonu bez potrzeby wiecznego poszukiwania zaginionej ładowarki, ale i sprawia że senior zawsze będzie pamiętał gdzie pozostawił telefon.

Zobacz również >> Jak technologia wspomaga walkę z koronawirusem?

Duże klawisze i czytelny wyświetlacz to gwarancja zadowolenia seniora z użytkowania sprzętu, który wyposażony jest jedynie w podstawowe funkcje tak aby nie zaburzać funkcjonalności. Telefon dla seniora Alcatel 2019 to synonim prostoty w obsłudze i komfort dla starszej osoby, która w zupełności będzie potrafiła go obsługiwać samodzielnie.

Numer telefonu wybiera się przy użyciu jednego przycisku, co jest niebywale przydatną funkcją w przypadku chęci rychłego połączenia się z bliskimi osobami. Ponadto sprzęt posiada przycisk SOS informujący służby medyczne oraz bliskich o zagrożeniu, w którym znalazł się właściciel telefonu. Przycisk umiejscowiony jest w widocznym i w pełni dostępnym miejscu na tylnym panelu. Latarka to kolejna niezbędna seniorowi funkcja, która ułatwi poruszanie się w porze nocnej. Cena telefonu wynosi od 120 do 169 złotych.

Sprawdź ofertę na CENEO >> Alcatel 2019

  • MaxCom MM428
Telefon dla osoby starszej MaxCom MM428

Fot. strona producenta

Lekki, prosty w obsłudze oraz ergonomiczny telefon dla seniora w pełni dopasowany do potrzeb osób starszych. Kolorowy wyświetlacz przyciąga uwagę seniora, a duże klawisze umożliwiają korzystanie z wielu funkcji. Funkcje są na tyle podstawowe, aby senior miał pod ręką wszystko czego potrzebuje: kontakty, budzik, radio czy też latarkę.

Funkcja głośnomówiąca jest na wagę złota, kiedy to starsza osoba z racji wieku ma problemy ze słuchem. Przycisk SOS to najważniejszy element MaxCom MM428 – umożliwia on powzięcie błyskawicznej pomocy dla seniora w razie sytuacji zagrażającej jego życiu.

Co więcej ten telefon komórkowy dla seniora zaprogramowany jest na funkcję szybkiego wyboru do 10 numerów telefonu, co pozwoli na szybkie połączenie się z wybraną przez siebie osobą. Książka telefoniczna może pomieścić nawet 300 kontaktów, a przy tym być przejrzysta dla seniora. Dzwonek jest na tyle głośny, iż każdy senior bez problemu usłyszy jego dźwięk. Telefon można znaleźć w ofercie internetowej już od 70 zł.

Sprawdź ofertę na CENEO >> MaxCom MM428

 

Telefon stacjonarny dla seniora MaxCom Mm28Dhs

Fot. strona producenta

 

Klasyczny telefon dla seniora na stół do korzystania w sieciach GSM (na kartę). Duży, bardzo czytelny ekran, głośny głośnik, nieskomplikowane menu, możliwość wysłania wiadomości SMS. Odpowiedni dla seniorów. Działa w sieci dowolnego operatora bez ograniczeń.

Sprawdź ofertę na CENEO >> tutaj

5/5 - (9 votes)

Kolorowanki do druku – Gdzie można znaleźć?

Poprzedni

Bazylika św. Piusa X w Lourdes

Następny

Zobacz także

Więcej Technologie