Cytaty motywacyjne

Korzystanie z cytatów motywacyjnych ma bardzo duży sens, ponieważ są w stanie pobudzić do działania, dodać energii czy też zaintrygować te osoby, które do tej pory nie stawiały sobie w życiu żadnych celów. 

Cytaty motywacyjne

stworzono po to, aby pomóc osobom niezdecydowanym, potrzebującym dodatkowego wsparcia z zewnątrz i pozytywnych rad, które będzie można wcielić w swoje życie. Motywacja potrzebna jest na każdym kroku, aby nie ugrząźć w jednym miejscu i ruszyć do przodu, zostawiając za sobą wszystkie zmartwienia i obawy.

Motywowanie się pomaga w pracy, w nauce, ale też w osiąganiu zamierzonych celów, dzięki czemu można się stale rozwijać, dbając o swoją przyszłość, a jednocześnie nie zaniedbując teraźniejszości. Cytaty motywacyjne powinny być jednak starannie dobrane do każdej okazji, zwłaszcza jeśli wypowiada się je w kierunku innych osób.

Lista popularnych cytatów motywujących

Obecnie z cytatami motywacyjnymi można spotkać się praktycznie na każdym kroku. Są jednak takie hasła, o których nie da się zapomnieć i wykorzystuje się je w każdej trudnej sytuacji życiowej, aby odbić się od dna i spojrzeć na coś z zupełnie innej perspektywy. Oto cytaty, które warto sobie wpoić i w jakiś sposób się do nich odnieść:

John D. Rockefeller

Nie obawiaj się porzucić czegoś dobrego dla czegoś wspaniałego

Autorem tego hasła jest John D. Rockefeller. Hasło jest bardzo aktualne, ponieważ odnosi się praktycznie do każdego. Jeśli komuś jest w życiu dobrze, to często nie chce tego zmieniać, nawet w momencie, kiedy może być mu znacznie lepiej. Nie jest gotowy na awans w pracy, nie chce rozwijać swojej rodziny czy też otwierać się na nowe znajomości.

Zobacz też >> Cytaty o przyjaźni – najpopularniejsze cytaty na każdą okazję

Zawsze warto dążyć do rozwoju i otwierać się na inne rozwiązania. Lepsze nigdy nie jest wrogiem dobrego, a każdy odpowiada za swój los, dążąc do realizacji swoich marzeń. Nigdy nie warto zatrzymywać się w miejscu i nie ruszyć z niego przez kilka kolejnych lat,

Napoleon Hill

Punktem wyjścia wszystkich osiągnięć jest pragnienie

Słowa te wypowiedział Napoleon Hill. Mówią one o tym, iż najpierw trzeba mieć jakiś cel oraz pragnienie, dzięki którym można osiągnąć wszystko to, do czego chciało się w życiu dojść. Nic nie przychodzi znienacka, o wszystko należy zawalczyć, a jeśli ktoś będzie miał jasno określony cel, będzie w stanie osiągnąć go nawet pomimo licznych przeciwności losu. Z racji tego trzeba spisać wszystkie swoje pragnienia na kartkę i starać się je realizować każdego dnia.

Wayne Gretzky

Pudłujesz 100% strzałów, jeśli w ogóle ich nie wykonujesz

To słowa wielkiego hokeisty, którym był Wayne Gretzky. Warto wziąć je sobie do serca, ponieważ jeśli człowiek nie będzie podejmował się wyznaczonych zadań, nie będzie w stanie w ogóle ich wykonać i zawsze zostanie w miejscu, a inni będą mu uciekać. Ludzie boją się brać odpowiedzialność za swoje czyny lub też za realizowanie pewnych celów. Warto czasami się sparzyć i wyciągnąć z tego wnioski, aby stać się lepszym człowiekiem i pójść naprzód. Ktoś kto nigdy nie podejmie się ryzyka, nie będzie w stanie się rozwinąć.

Justyna Kowalczyk

 

Albo wygram, albo zdechnę

Takie motywujące cytaty często pojawiają się wśród sportowców, a jego autorką jest wielka polska sprotsmenka – Justyna Kowalczyk. W tym cytacie jasno widać, iż trzeba dać z siebie wszystko, niezależnie od zadania, które się wykonuje. Jeśli ktoś da z siebie 100 procent, a mimo to nie wystarczy to do osiągnięcia sukcesu, będzie z siebie w pełni zadowolony, bo nie mógł dać więcej. W przypadku odpuszczenia, po pewnym czasie będzie można mieć do siebie pretensje o to, iż w danym momencie nie było się wystarczająco silnym i zmotywowanym do działania.

J.K. Rowling

 

Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że wraca ze zdwojoną siłą

Tego typu cytaty motywacyjne są jak najbardziej aktualne. Słowa autorstrwa J.K. Rowling każdy może odnieść do swojego życia, ponieważ w każdym przypadku trzeba rozliczyć się z bólem i przeszłością, aby móc w ogóle ruszyć z miejsca. Jeśli się tego nie zrobi, nigdy nie osiągnie się sukcesu, ponieważ ból będzie wracał w każdym trudnym momencie i to z dużo większą siłą.

Indira Gandhi

 

Mieć trudne życie, to wielki przywilej

Autorką jest Indira Gandhi. Cytaty motywacyjne z tej kategorii warto dobrze zrozumieć. Im trudniejsze ma się życie, tym lepiej dla człowieka, ponieważ jest to oznaka, że funkcjonuje, działa i dąży do swoich celów. Jeśli ktoś ma w życiu łatwo, niczego nie osiąga, stoi w miejscu i czeka na to, aż życie przyniesie mu wszystko pod nos. Lepiej o siebie zawalczyć i mieć z tego powodu satysfakcję.

Jak widać hasła motywacyjne dzielą się na wiele różnych kategorii, ale każde z powyższych haseł warto przeanalizować i spróbować wcielić je do swojego życia, a na pewno każdy na tym skorzysta.

Dlaczego warto otworzyć się na motywujące cytaty?

Motywujące cytaty jasno wskazują na to, że osoba, która nie motywuje się i nie dąży do wyznaczonych osiągnięć, nie będzie szczęśliwa. Osiągnięcie sukcesu uzależnione jest od ciężkiej pracy oraz wielu wyrzeczeń. Niekiedy siłę trzeba czerpać z zewnątrz, od swego rodzaju autorytetów, które są popularne i znane na całym świecie.

Zobacz też >> Cytaty o życiu, autorstwa ludzi nauki

Każda z tych osób musiała przejść naprawdę dużo, aby znaleźć się w miejscu, w którym była w okresie swojej świetności. Brak odwagi, niepodejmowanie ryzyka oraz zagłuszanie swojego bólu dążą do tego, iż dana osoba staje się wypalona i nie troszczy się o swój rozwój. Zmotywowanie się do działania nigdy nie jest łatwe, ale satysfakcja czerpana z osiągnięcia zamierzonych celów jest wtedy ogromna. 

4.8/5 - (28 votes)

Cytaty o życiu, autorstwa ludzi nauki

Poprzedni

Przelicznik KW na KM, jak przeliczyć moc w silnikach spalinowych?

Następny

Zobacz także

Więcej LifePower