Przyjęcie komunijne

Komunia to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka, a współczesna tradycja zobowiązuje rodziców do zorganizowania chociaż skromnego poczęstunku dla przybyłych gości. Jak należy zabrać się do organizacji przyjęcia komunijnego, aby to było udane?

Choć organizacja przyjęcia weselnego jest łatwiejsza niż np. wesela, to wiąże się z wieloma obowiązkami. Co trzeba ustalić przed przyjęciem, aby nie mieć później kłopotów?

Zarezerwuj salę i nie duś się w domu!

Niektórzy na siłę organizują przyjęcia weselne w domu, gotując własnymi siłami. To błąd, bo oszczędności są prawie żadne (koszt składników przerasta często kwotę, za jaką można wynająć salę na zewnątrz), a organizatorzy (którymi najczęściej są rodzice dzieci) padają ze zmęczenia i nie mogą cieszyć się szczęściem swoich pociech.

Zarezerwuj więc salę (korzystając np. z oferty naskrajnej.pl) i nie ciesz się wraz z gośćmi swobodą ruchu, możliwością nieskrępowanego przechodzenia między ludźmi i przespanymi nocami przed samą imprezą.

Postaw na catering!

Niektórzy rezerwują salę, ale jedzenie gotują sami. To – jak już wspomnieliśmy wyżej – spory błąd. Menu na przyjęcie komunijne powinno być przygotowywane przez zewnętrzną firmę cateringową albo salę bankietową. Oczywiście, rodzice zawsze muszą mieć wpływ na kształt przygotowywanych posiłków i ich rodzaj, jednak wykonanie powinno należeć do profesjonalnego kucharza.

To oszczędność czasu, pieniędzy i stresu. Masz pełną gwarancję, że wszyscy będą wypoczęci, posiłki jakie otrzymacie są sprawdzone i bezpieczne i nie musisz siedzieć po nocach, gotując dla najbliższych. Taki sposób organizacji przyjęć komunijnych jest w Polsce coraz popularniejszy.

Zadbaj o dodatkowe atrakcje

Postaraj się, aby na przyjęciu byli animatorzy dla dzieci organizujący specjalne gry i zabawy, dodatkowe atrakcje (np. fotobudka) czy DJ (muzyka zawsze jest dobrym dodatkiem dla dzieci i dorosłych). W ten sposób będziecie świetnie się bawić, a przyjęcie komunijne zostanie zapamiętane przez wszystkich na bardzo długo.

5/5 - (2 votes)

Dlaczego warto wybrać pościel bawełnianą?

Poprzedni

W co się zaopatrzyć przy porządkach wiosennych na działce?

Następny

Zobacz także