demakijaż twarzy

Pielęgnacja twarzy polega na czymś więcej niż samo mycie wodą. Większość podczas dbania o twarz skupia się przede wszystkim na dobraniu odpowiedniego serum czy kremu do swojego typu cery. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważnym, a wręcz kluczowym elementem pielęgnacji twarzy jest demakijaż. Ponadto niestety nie każdy wie, jak prawidłowo go wykonać Po przeczytaniu tego tekstu dowiesz się, jak ogromne znaczenie ma demakijaż, jak wpływa na cerę, na czym polega oraz przede wszystkim, w jaki sposób go dobrze wykonywać.

Czy demakijaż jest naprawdę potrzebny?

Jak już wcześniej zostało wspomniane demakijaż może wydawać się krokiem, który nie ma większego znaczenia. Niestety, wiele osób właśnie tak postrzega ten moment pielęgnacji twarzy. W rzeczywistości demakijaż nie służy jedynie do usuwania makijażu – jest wstępnym oczyszczeniem, które zbawiennie działa na skórę twarzy. Ponadto wraz z makijażem usuwa się również pot, łój i wszelkie zabrudzenia, które znajdują się na naszej twarzy. Właśnie dlatego nie zaleca się spania w makijażu, które – jak w dzisiejszych czasach wiadomo – przyspiesza starzenie się skóry. Oczywiście, jeżeli taka sytuacja wystąpi jedynie raz, nic się nie stanie. Dodatkowo należy wspomnieć o tym, że niezmyty lub niedokładnie zmyty makijaż może przyczynić się do powstania niedoskonałości lub zaognić trądzik. Skóra, która nie jest poddana demakijażowi, może stać się odwodniona i pozbawiona blasku.

Czym oczyszczać skórę twarzy i jak to właściwie robić?

Do oczyszczania twarzy mamy do wyboru trzy rodzaje produktów: mleczka, olejki oraz płyny do demakijażu. Jednak jak wybrać idealną opcję dla siebie? Mleczko do demakijażu jest najłagodniejszą z trzech form, szczególnie polecaną dla skóry wrażliwej oraz naczynkowej. Olejki do demakijażu łączą się z brudem i makijażem, który mamy na twarzy, dlatego są wprost idealną opcją dla cer suchych i odwodnionych. Ostatnia forma, czyli płyn micelarny, będzie świetnym rozwiązaniem dla cer mieszanych i tłustych.

Warto także zwrócić uwagę, aby produkty do demakijażu szczególnie w przypadku cer tłustych i mieszanych nie zawierały w składzie wysuszającego alkoholu, który może przyczynić się do pogorszenia problemów skórnych. Największy wybór kosmetyków do demakijażu ma francuska firma kosmetyczna Vichy, która jest dostępna w naszym sklepie https://www.apo-discounter.pl. Przejdźmy teraz do sedna – jak prawidłowo wykonać demakijaż?

  1. Nakładamy niewielką ilość wybranego produktu do demakijażu na wacik bawełniany lub bambusowy.
  2. Pierwsze, co oczyszczamy to oczy i ich okolice – robimy to za pomocą przyłożenia wacika do zamkniętego oka. Odczekujemy chwilkę i przechodzimy do drugiego. Dzięki temu makijaż wchodzi w reakcje z kosmetykiem do demakijażu.
  3. Następnie oczyszczamy usta, na których nierzadko mamy szminkę, a ją bardzo trudno zmyć – tutaj pocieranie jest wskazane.
  4. Potem oczyszczamy całą resztę twarzy z uwzględnieniem również szyi.
  5. Zmywamy produkt letnią wodą.

Trendy w demakijażu twarzy

  • Dwustopniowe oczyszczanie twarzy, czyli jeden z popularniejszych technik mycia twarzy. Na czym to polega? Na początku zmywamy makijaż i brud ze skóry twarzy kosmetykiem do demakijażu. Potem zmywamy produkt wodą, aby następnie umyć twarz kosmetykiem do jej mycia: żelem, pianką lub musem, który następnie zmywamy wodą.
  • Rękawica do demakijażu pozwala na oczyszczenie twarzy z makijażu bez użycia żadnych kosmetyków. Dodatkowo może pełnić rolę peelingu, ponieważ masując twarz taką rękawiczką, usuwamy martwy naskórek z twarzy. Wzmacnia także barierę hydrolipidową skóry.
Oceń ten post post

Czy dzbanek filtrujący szklany może zmienić twoje życie? Dafi Crystal udowodni ci, że tak!

Poprzedni

Park trampolin – pomysł na szaloną zabawę dla całej rodziny

Następny

Zobacz także

Więcej Ona