playstation 4

PlayStation 4 to najnowsza konsola do gier firmy Sony, stanowiąca najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się sprzęt tego typu na rynku – przynajmniej w tej generacji. Kolejna zbliża się wielkimi krokami, a następca konsoli – PlayStation 5 – ma trafić do sprzedaży w okresie Świątecznym 2020 roku. To więc najbardziej odpowiedni moment na to, by spojrzeć na najlepsze tytuły ekskluzywne (takie, które powstały wyłącznie z myślą o PlayStation 4, a których próżno szukać w innych konsolach), w które wręcz trzeba zagrać, a których kontynuacji można wyczekiwać na nowszym sprzęcie japońskiego giganta.

PlayStation 4 – Polecane tytuły

Jako że Sony słynie z dostarczania swoim graczom tytułów ekskluzywnych i napędzania nimi sprzedaży swoich własnych konsol, wybór tych najlepszych gier na wyłączność nie należy do najprostszych. Zwłaszcza, że japoński koncern zadbał o jakość każdej tworzonej przez siebie produkcji – wszystkim z nich udało się zauroczyć recenzentów, ale i graczy, będących docelowym ich targetem.

Zobacz również >> Jaką konsolę do gier wybrać? Zalety każdej z nich

Nasze zestawienie sugerujemy więc traktować jako subiektywne – zapewniamy bowiem, że każdy z pozostałych tytułów również jest wart każdego poświęcanego na nie czasu.

  • Dreams – jeden z ostatnich exclusive’ów na PS4, powstały w studiu Media Molecule, znanym przede wszystkim ze swojej serii LittleBigPlanet (nota bene również ekskluzywnej dla konsol marki PlayStation). Pozwala nam tworzyć… własne gry, a właściwie światy (zwane też tytułowymi „snami”), a następnie dzielić się nimi ze społecznością. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by przenosić się do światów stworzonych przez innych graczy. Produkcja zachwyca głębią i różnorodnością.

 

  • God of War – przygody Kratosa od początku istnienia marki PlayStation przyciągają miliony graczy z całego świata. W czwartej (acz „beztytułowej”, bo nieposiadającej żadnego podtytułu ani numerka) odsłonie przeniesiemy się do Skandynawii i poznamy… syna potężnego wojownika.

 

  • Spider-Man – choć do tej pory wydawane gry ze Spider-Manem w roli głównej nie przyciągały uwagi odbiorców, najnowszy tytuł – pierwszy z tych ekskluzywnych na PS4 – od Insomniac Games okazał się arcydziełem, w którym nawet swobodne szybowanie na sieciach jest czymś przyjemnym i wciągającym.

 

  • The Last of Us: Remastered – tytuł przeniesiony z PlayStation 3 w odświeżonej wersji. Stanowi część „abecadła” każdego wielbiciela marki i przez wielu uważany jest za coś, co trzeba ograć. Znakomita fabuła oraz postaci, z którymi się zżywamy to w tej przygodówce zaledwie wybrane z zalet.

 

  • Horizon: Zero Dawn – osadzona w otwartym świecie przygodówka wykonana z dużym rozmachem, z akcją osadzoną w przyszłości, w której Ziemią zaczęły rządzić inteligentne maszyny. Jako Aloy musimy zgłębić tajemnice wymarłej już ludzkiej cywilizacji sprzed momentu, w którym musiała ona uciec z planety.

 

  • Uncharted 4 – jedna z najlepszych przygodówek, kontynuacja serii rozpoczętej jeszcze na PlayStation 3. Indiana Jones wśród gier, ze znakomitym Jarosławem Boberkiem w roli Nathana Drake’a. Dużo strzelania, bardzo dobra fabuła i masa zwrotów akcji.

Które tytuły mogą doczekać się kontynuacji?

Pewne jest, że w nadchodzącej generacji zobaczymy na PlayStation 4 kontynuację przygód Ellie i Joela w The Last of Us: Part II. Potwierdzono również, że trwają pracę nad drugą częścią przygód Człowieka-Pająka, opracowywaną przez studio Insomniac Games. Ta sama firma opracowała serię Ratchet & Clank i choć jeszcze się o tym nie mówiło, bardzo prawdopodobne, że nowa jej część zadebiutuje również na „piątce” (choć pewnie nie tuż po jej premierze). Plotki każą też sądzić, że na tytułowym horyzoncie jest też sequel cieszącego się ogromnym zainteresowaniem Horizon: Zero Dawn.

5/5 - (6 votes)

Budowa domu – najważniejsza życiowa inwestycja

Poprzedni

Cytaty o przyjaźni – najpopularniejsze cytaty na każdą okazję

Następny

Zobacz także

Więcej Rozrywka