Pierścionki na co dzień

Kobiety często zakładają biżuterię na specjalne okazje – przyjęcia, bale czy spotkania biznesowe. Ale nie trzeba specjalnej okazji, by założyć bransoletkę, kolczyki czy pierścionek. Niektóre typy biżuterii świetnie nadają się do noszenia na co dzień. Jakie modele pierścionków warto wybrać do codziennego noszenia? Podpowiadamy.

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionki zaręczynowe bywają różne, ale często są minimalistyczne, skromne, klasyczne – i dzięki temu nadają się do noszenia na co dzień. Zwłaszcza gdy narzeczony postawił na uniwersalny diament, świetnie pasujący do każdej stylizacji kolorystycznej. W przypadku kolorowych kamieni (szafirów, rubinów itd.) musimy mieć na uwadze kompozycję barw – zarówno pozostałych elementów biżuterii, jak i ubioru oraz lakieru do paznokci.

Pierścionek zaręczynowy z brylantem (czyli oszlifowanym diamentem) to efektowna ozdoba dłoni wyróżniająca się elegancją i klasą bez nadmiernego przepychu. Brylanty pięknie odbijają światło i z pewnością nie zostaną niezauważone.

Cyrkonie i złote pierścionki

Mniej kosztowne od pierścionków zaręczynowych, ale świetne do codziennego noszenia są też złote pierścionki z cyrkoniami. Są bardziej dyskretne, jednak świetnie pasują do każdej stylizacji, nawet w zupełnie casualowym stylu. Co więcej – cyrkonie można dobrać w różnym kolorze, świetnie w ten sposób podkreślając charakter i styl właścicielki.

Pierścionki tego typu mogą zawierać jedną cyrkonię w oprawie na środku albo kilka niewielkich cyrkonii rozmieszczonych symetrycznie. Łatwo dobrać do nich pozostałe elementy codziennej biżuterii.

Srebrne pierścionki

Alternatywą dla złotych pierścionków są pierścionki srebrne. Z pewnością cieszą się uznaniem tych pań, które ogólnie przedkładają srebro nad złoto. Taka biżuteria jest jeszcze mniej formalna i pasuje do każdego ubioru.

Ponieważ srebro jest skromniejszym kruszcem, nawet wybierając pierścionek na co dzień można postawić na nowocześniejszy wzór – bardziej awangardowy kształt czy większą powierzchnię. To łatwe także z tego powodu, że wybór srebrnych pierścionków w salonach jubilerskich jest naprawdę duży.

Pierścionek z różowego złota

Różowe złoto jakiś czas temu zdobyło popularność wśród wielbicielek biżuterii w stylu vintage, jednak obecnie coraz więcej klasycznych i współczesnych modeli biżuterii powstaje z tego kruszcu. Pierścionki z różowego złota zdobywają popularność, a ponieważ nie są tak oficjalne, świetnie nadadzą się jako codzienna biżuteria.

Pierścionek modułowy

Biżuteria modułowa od kilku lat cieszy się dużym powodzeniem. Rynek zdobyły przede wszystkim bransoletki modułowe, teraz jednak przyszła pora na pierścionki! Wypróbuj złote lub srebrne pierścionki z charmsami! Delikatne elementy dekoracyjne zawieszone na krótkim łańcuszku to bardzo modne rozwiązanie, które jednocześnie świetnie nadaje się do niezobowiązujących, casualowych stylizacji na co dzień.

Pierścionek otwarty

Otwarte pierścionki to rozwiązanie bardziej awangardowe, zdecydowanie mniej formalne. Różni je od tradycyjnych pierścionków właśnie otwarta forma, która przy okazji staje się okazją do prezentowania zdobień – obecnych często na końcach otwartych pierścionków. W zamian za to nie mają głównego kamienia w formie oczka. To nowoczesna ozdoba, którą możesz nosić każdego dnia.

5/5 - (2 votes)

Bezpieczne bankomaty – jak je rozpoznać?

Poprzedni

4 powody, dla których warto kupić maszynkę do mięsa

Następny

Zobacz także

Więcej Ona