Pepega co to znaczy
Źródło: FrankerFacez – Pepega

Nie każdy wie co to konkretnie jest Pepega. Otóż jest to nowa emotikona, która powstała poprzez zniekształcenie oryginalnej żaby Pepe (Pepe the Frog) i ma na celu wyrażenie, że coś jest głupie. Emotikonie towarzyszy przekonanie, iż osoba, której się ją wyśle nie jest zbyt inteligentna. Zazwyczaj korzysta się z niej na platformie streamingowej Twitch, a za wzrost jej popularności odpowiada przede wszystkim Forsen.

Pepega co to znaczy i co ma wyrażać?

Pepega używana jest do wskazywania głupich i nierozsądnych działań. Bardzo często wykorzystuje się ją wtedy, gdy chce się zwrócić uwagę na nierozważną wypowiedź nadawcy.

Pierwsze użycie Pepegi odnotowuje się na rok 2018, a dokładniej na kwiecień. Wtedy też użytkownik „adew” błędnie zapisał kod wybranego mema i zapomniał o drugim dwukropku. W związku z tym nowy emote znalazł zastosowanie na platformie internetowej Twitch.

Szybko przypadł do gustu lokalnej społeczności i od tego czasu zyskuje na popularności, stając się sławną emotikoną praktycznie w całym Internecie. Pepega ma dużo wspólnego ze znanym streamerem Sebastianem „Forsenem” Forsem, którego widzowie zaczęli spamować emotikoną na jego czacie. Nie można było przejść obok tego obojętnie.

Pepega – kilka dodatkowych informacji

Jeśli ktoś nie wie co to jest emotikona w stylu żaby Pepe powinien odwiedzić kanał Forsena. Widzowie tego streamera w pewnym momencie zaczęli używać emotikony ze słowami „FOR SAN”, aby wskazać, że wymawianie imienia nadawcy jest głupie. Działo się tak dlatego, że streamer dodał emotikonę do swojego kanału i nie spodobało się to odbiorcom. Teraz chyba już każdy wie co to znaczy konkretnie Pepega. Z pewnością z taką emotikoną można zapoznać się na wielu platformach internetowych i trudno będzie ominąć zniekształconą żabę Pepe, która ma wyrażać, że coś jest bardzo głupie. Gdy autor nagrania lub też któryś z widzów powiedzą lub napiszą coś ekstremalnie głupiego, wtedy można wykorzystać wskazaną wyżej emotikonę.

Zobacz także >> Czy lubimy czytać? Możemy na to spojrzeć z dwóch stron

4.9/5 - (101 votes)

Wyprawka dla noworodka – co warto wiedzieć?

Poprzedni

Emotka BloodTrail co oznacza?

Następny

Zobacz także

Więcej Rozrywka