orbitrek stoi w sypialni

Orbitreki, czyli trenażery eliptyczne to popularne urządzenia w siłowniach i klubach fitness, ale warto korzystać z nich także w domu. Jest to jeden z najbardziej wszechstronnych sprzętów treningowych. Na rynku jest wiele modeli, które można zainstalować do ćwiczeń we własnym mieszkaniu, a nawet sypialni.

Jaki orbitrek do sypialni?

Ćwiczenia na orbitreku umożliwiają aktywację wszystkich mięśni, w trakcie ćwiczeń pracują intensywnie kończyny dolne, oparte na pedałach oraz kończyny górne trzymające drążki. Trenażer eliptyczny łączy w sobie cechy różnych sprzętów sportowych, roweru, steppera, bieżni.

O przydatności orbitreku do indywidualnych potrzeb decydują jego parametry. Odpowiednie cechy tego typu sprzętu instalowanego w sypialni, to przede wszystkim jego cicha praca. Orbitrek magnetyczny charakteryzuje się delikatnym i cichym funkcjonowaniem. Koło w tym przypadku zaopatrzone jest w specjalne magnesy, w trakcie gimnastyki wytwarzają one obciążenie poprzez pole magnetyczne. Intensywność pola można swobodnie regulować przy pomocy pokręteł lub przycisków elektronicznych. Dużą satysfakcję z wyboru zapewniają funkcjonalne orbitreki na prosportowy.pl.

Sprzętem skonstruowanym dużo prościej jest orbitrek mechaniczny, opór jest w nim generowany przy pomocy hamulca. Zainstalowanie specjalnych programów do treningu umożliwia orbitrek elektromagnetyczny, w tym przypadku za hamowanie odpowiadają elektromagnesy uruchamiane za pomocą komputera.

Wybór większego obciążenia sprawia, że elektromagnesy działają mocniej na koło, wyhamowując je i generując jednocześnie większy opór. Szczególnymi zaletami tego typu orbitreków jest możliwość wyboru szerokiego zakresu oporu, a także bardzo ciche i harmonijne działanie. Przednionapędowe orbitreki są skonstruowane w taki sposób, że kroki wykonywane przez osobę ćwiczącą przypominają ruch narciarza biegowego, są dłuższe i bardziej naturalne niż w urządzeniach z napędem tylnym.

Pozostałe elementy orbitreka, na które warto zwrócić uwagę

Istotne znaczenie ma waga koła zamachowego, które wpływa na największe obciążenie w trakcie ćwiczeń. Dla średnio wymagających użytkowników przeznaczone są orbitreki o wadze koła zamachowego między 10 a 20 kg.

Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą zdecydować się na koła o wadze nawet 30 kg. Należy również zwrócić uwagę na maksymalną nośność sprzętu, ponieważ jest ona powiązana z wagą użytkownika. Różnego rodzaju dodatkowe funkcje zdecydowanie zwiększają możliwości sprzętu. Można między innymi odmierzać czas, dystans, szybkość tętna, a także liczbę spalonych kalorii.

Wpływ na komfort i efekt ćwiczeń ma także dopasowanie urządzenia do wzrostu osoby ćwiczącej. Trzeba zwrócić uwagę, jak długie są ramiona i na jakiej wysokości jest zamontowany wyświetlacz.

Pasy wyszczuplające – uzupełnienie ćwiczeń na orbitreku

Zastosowanie pasów wyszczuplających może być doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń na orbitreku. Działają one na podobnej zasadzie, jak rozciąganie, dzięki zastosowanym wibracjom i elektrodom napinają i rozluźniają mięśnie. Właściwości i efekty pasów wyszczuplających – ćwiczenia na brzuch i boczki. Dodatkowe ćwiczenia mięśni brzucha sprawią, że talia będzie bardziej napięta i twarda, dzięki czemu będzie się lepiej prezentować. Aby uzyskać dobre efekty, trzeba stosować pasy wyszczuplające codziennie przez około pół godziny w okresie kilku tygodni.

5/5 - (1 vote)

Czym różnią się opony klasy premium od opon klasy ekonomicznej?

Poprzedni

Jak szybko i bezpiecznie wynająć mieszkanie?

Następny

Zobacz także