Finanse to ta dziedzina naszego życia, w której dość często pojawiają się różnego rodzaju pułapki oraz niespodziewane problemy. Niestety nie są one tylko i wyłącznie domeną typowych oszustów, czy np. nieuczciwych wspólników. Często duże, legalnie działające firmy finansowe w swoich umowach z konsumentami stosują różnego rodzaju klazule abuzywne. Pozwala im to zarabiać dodatkowe pieniądze kosztem swoich klientów. Coraz częściej jednak w takich sytuacjach wkracza prawo chroniące konsumentów i dzięki temu można dochodzić roszczeń, które nam się należą. Trzeba więc na bieżąco śledzić doniesienia mediów, bo z nich można dowiedzieć się wiele ciekawych faktów, ostatecznie mogących mieć wpływ na stan naszego konta.
Wysokie opłaty likwidacyjne za polisolokaty można w całości odzyskać
Jedną z takich sytuacji, kiedy to po stronie poszkodowanej znalazła się cała rzesza klientów oraz klientek, a po drugiej stronie stały wielkie towarzystwa ubezpieczeniowe, jest sprawa polisolokat. W momencie rezygnacji z Ubezpieczenia z Ubezpieczeniowymi Funduszami Kapitałowymi (UFK), czyli tzw. polisolokaty, była naliczana wysoka opłata likwidacyjna, która „zjadała” często ponad dziewięćdziesiąt procent środków zgromadzonych w ramach tej umowy. Odzyskiwanie opłat likwidacyjnych nie było sprawą łatwą. Na pytanie „opłata likwidacyjna co to jest?” odpowiedział w Polsce rzecznik finansowy, do którego była kierowana wielka ilość skarg w związku z kwotami, jakie pobierały firmy ubezpieczeniowe. Uznał ją on nie za opłatę, ale za nieuzasadnioną niczym karę umowną, pobieraną na skutek rezygnacji z umowy UFK. Taka postawa rzecznika umożliwiła więc odzyskanie opłaty likwidacyjnej tysiącom Polek oraz Polaków. Samo postępowanie jest dość pracochłonne i wymaga sporo wiedzy, a więc dobrze zlecić je tym, którzy dobrze wiedzą, jak uzyskać zwrot opłaty likwidacyjnej. Adresem pod który warto się udać, aby opłata likwidacyjna polisolokaty została nam ostatecznie zwrócona, jest witryna internetowa https://oplatylikwidacyjne24.pl/
Współpraca z fachowcami ułatwi nam uzyskanie rekompensaty
Opłaty likwidacyjne polisolokat są więc sprawą, którą warto się zająć, by odzyskać utracone środki. Jeśli chcielibyśmy się bliżej zapoznać z tym zagadnieniem warto skorzystać z wyżej wymienionego adresu sieciowego. Można także wpisać w wyszukiwarkę frazę, np. „opłata likwidacyjna rzecznik finansowy” i pod różnymi adresami poczytać dokładnie, z czym, gdzie i do kogo powinniśmy się udać. Im więcej się dowiemy na dany temat, tym łatwiej będzie nam podjąć odpowiednie decyzje. Tym bardziej, że w tym konkretnym przypadku może chodzić o nasze ciężko zarobione pieniądze, które wpłacaliśmy w określonym celu, z wiarą w to, że ten cel się ziści. Opłaty likwidacyjne narzucone klientom oraz klientkom przez siedemnaście towarzystw ubezpieczeniowych zostały uznane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za niesprawiedliwe, gdyż przerzucały one w całości ryzyko prowadzenia tej działalności ubezpieczeniowej na posiadaczy i posiadaczki polisolokat. W wyniku decyzji Urzędu potencjalne opłaty wynikające z wygaszenia polisolokaty przed czasem jej zakończenia, zostały w znaczący sposób obniżone. Dzięki temu można nadal dochodzić swoich praw oraz żądać zwrotu pozostałej części opłaty. Warto więc postawić na współpracę z prawdziwymi profesjonalistami na tym polu. Pozwoli nam ona na odzyskanie dużej części wpłaconych przez lata kwot oraz spożytkowanie ich na dobre cele.