Ogrzewanie domu gazem propan

Ogrzewanie mieszkań i domów w sezonie jesienno-zimowym jest koniecznością w naszych warunkach klimatycznych. Obecnie coraz bardziej popularne staje się ogrzewanie gazem propan. Czy ta forma ogrzewania jest ekologiczna i opłacalna?

Czy ogrzewanie domu gazem propan jest ekologiczne?

Decydując się na wybór sposobu ogrzewania domu bierzemy pod uwagę wiele aspektów. Najważniejsze z nich to czynniki ekologiczne, wygoda i łatwość obsługi oraz opłacalność cenowa. Gaz propan jest bardzo ekologicznym paliwem opałowym. Spala się czysto i bezpiecznie, a produktami spalania są tylko para i czysta woda, którą można odprowadzać bezpośrednio do kanalizacji. Podczas spalania wydzielają się znikome ilości dwutlenku węgla, nie powstaje sadza i popiół. Nie ma konieczności utylizacji popiołu, nie potrzeba również czyścić kominów, ponieważ nie powstaje sadza. Dlatego ogrzewanie domu gazem propan zapewnia komfort i wygodę użytkowania, jest praktycznie bezobsługowe i w pełni bezpieczne.

Jak opłacalne jest ogrzewanie propanem?

Jak się okazuje, propan jest tani w porównaniu z innymi formami ogrzewania. Ma wysoką wartość opałową, a co więcej, cena tego gazu od lat utrzymuje się na podobnym poziomie. Propan, jako bardzo ekologiczny rodzaj opału, jest jednocześnie paliwem przyszłościowym i jeśli tylko zadbamy o wszystkie szczegóły instalacji, bardzo wydajnym.

Na wydajność szczególny wpływ ma wykonanie nowoczesnej instalacji gazowej oraz zamontowane wydajnego kotła do spalania gazu. Wybór wysokiej klasy nowoczesnego kotła kondensacyjnego pozwala znacznie zmniejszyć ilość zużywanego gazu i wiele zaoszczędzić. Ogrzewanie gazem propan jest w pełni ekologiczne, dlatego może być dofinansowane ze środków samorządowych. Co więcej, dostosowanie starej instalacji węglowej do propanu nie wymaga dużych przeróbek i nakładów finansowych.

Gaz propan można polecić wszystkim tym, którym zależy na proekologicznej, wygodnej i opłacalnej formie ogrzewania domu i podgrzewania wody. Ceny gazu są korzystne, a zainwestowane w instalację i kocioł fundusze szybko się zwracają.

4.9/5 - (14 votes)

Klimatyzacja do domu lub mieszkania: jaką wybrać?

Poprzedni

Karboksyterapia CO2 odmładza skórę i likwiduje niedoskonałości. Na czym polega terapia dwutlenkiem węgla?

Następny

Zobacz także