Naklejki na drzwi

Czasami pragniemy odmienić nasze wnętrze. Jeśli nie planujemy dużego remontu, to szukamy sposobu na to, żeby uzyskać efekt małym nakładem kosztów i bez wprowadzania drastycznych zmian. Świetnym pomysłem będzie wykorzystanie naklejek na różnych elementach. Często zapominamy o obszarach takich jak drzwi, a stanowią one przecież ważne miejsce w pomieszczeniu. Po pewnym czasie są nieco zniszczone, a ich wygląd nie zachwyca. Jak je zatem odmienić?

Drzwi wewnętrzne — naklejki jako sposób na metamorfozę

Tak naprawdę przy wyborze naklejki na drzwi ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Miejsca takie jak Świat Obrazów oferują niezliczone propozycje w różnych stylach. Możemy zdecydować się na naklejki na drzwi czerwona budka telefoniczna, przez co wprowadzimy do wnętrza mocny akcent nawiązujący do angielskiej ulicy. Możemy też stworzyć zupełnie inny klimat i nakleić na drzwi kamienna uliczka, która da wrażenie, że znajdujemy się w zabytkowym mieście na wakacjach. Możemy też zdecydować się na ozdobę nawiązującą do geometrycznych figur lub abstrakcyjnych wzorów. To mniej oczywiste, ale nadal bardzo atrakcyjne rozwiązanie.

Zastosowanie naklejki powoduje, że nawet zniszczone drzwi staną się na nowo ozdobą pomieszczenia. Jeśli ozdobimy je efektownym motywem dekoracyjnym, staną się elementem przyciągającym wzrok i ożywiającym wnętrze zamiast być skrzętnie skrywanym szpecącym dodatkiem.

Ozdoby na drzwi naklejki samoprzylepne

Na powierzchni drzwi możemy wyczarować wiele ciekawych aranżacji. Okleić możemy zarówno drzwi wejściowe, jak i te, które oddzielają poszczególnie pomieszczenia. Możemy zdecydować się zarówno na mocny akcent, który będzie nadawał otoczeniu zupełnie nowy wyraz, jak i zastosować element będący dopełnieniem aranżacji mieszkania. Naklejka na drzwi, aby spełniała swoją funkcję, musi być dobrze dopasowana do rozmiaru oraz wszelkich otworów znajdujących się w drzwiach.

Żeby uzyskać pożądany efekt, naklejkę należy przykleić zgodnie z dołączoną instrukcją. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie powierzchni, tak aby fototapeta samoprzylepna dobrze się trzymała. Powinna ona być czysta oraz odtłuszczona, ponieważ jakikolwiek osad lub zabrudzenia mogą negatywnie wpłynąć na jej przyczepność. Należy też upewnić się, czy farba, laminat lub inny środek, którym pokryto drzwi, nie wpłynie negatywnie na umieszczaną dekorację. Zadbanie o tę kwestię pozwoli na idealne pokrycie powierzchni i cieszenie się nową dekoracją.

5/5 - (2 votes)

W poszukiwaniu odzieży używanej

Poprzedni

Biżuteria srebrna z kamieniami szlachetnymi to świetny prezent od Mikołaja

Następny

Zobacz także