Kobieta ubrana w stylu streetwear

Streetwear to pojęcie, które z pewnością kojarzone jest przez większość osób, jednak wielu z nas tak naprawdę nie wie, czym dokładnie charakteryzuje się uliczna moda i jakie panują w niej zasady. Czym zatem jest wspomniany streetwear i na czym polega?

Streetwear: co to takiego?

Streetwear określany uliczną modą to styl, dzięki któremu można w prosty sposób wyrażać swoje poglądy oraz przekonania. Jest on wybierany przede wszystkim przez osoby, które stawiają na indywidualizm, a także na wygodę, ponieważ styl ten daje dużo swobody oraz wolności. Streetwearowa moda jest oprócz tego ponadczasowa, ponieważ cieszy się popularnością od dłuższego czasu i to raczej się nie zmieni w najbliższej przyszłości. Warte podkreślenia jest również to, że uliczna moda cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród młodych osób, ale również wśród tych starszych, dla których wygoda ma obecnie ogromne znaczenie.

Na czym polega streetwear?

Podstawową zasadą ulicznej mody jest to, że tak naprawdę nie ma w niej żadnych zasad. Streetwear to synonim wygody i luzu, dlatego też komponując swoje codzienne stylizacje, należy pamiętać o tym, że wszelkiego rodzaju dodatki kojarzące się z oficjalnymi wyjściami są całkowicie zabronione. Czego jednak nie powinno zabraknąć w garderobie? Oczywiście obszernych bluz z kapturem i koszulek z różnymi grafikami lub napisami, spodni typu jogger lub boyfriend, wygodnych butów sneakersów (najlepiej, jeśli będą one miały wyjątkowy i oryginalny design), a także czapki z daszkiem.

Gdzie jednak można zakupić typowo streetwearowe ubrania? Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych, odwiedzając np. sklep Streetness, który ma pod tym względem bardzo bogatą ofertę, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Na co należy zwracać uwagę podczas zakupu streetwearowych ubrań? Oczywiście na ich wygląd, jednak równie ważne są materiały, z których ubrania zostały wytworzone. Warto stawiać przede wszystkim na ubrania, które zostały wyprodukowane w polskich szwalniach z wysokiej jakości materiałów, które po kilku praniach nie zaczną się pruć.

5/5 - (2 votes)

Wybór przedszkola – Jak wybrać przedszkole dla dziecka?

Poprzedni

Edukacyjne bajki dla dzieci

Następny

Zobacz także

Więcej Moda