Kurtka czy kamizelka

Kompletowanie odzieży zimowej dla mężczyzn, którzy lubią uprawiać sporty w różnych warunkach, nie jest łatwe. Nie da się jednoznacznie przewidzieć, jaka będzie pogoda w najbliższych miesiącach. Można jednak zadbać o skompletowanie uniwersalnej garderoby.

Męskie ubrania na zimowe wypady w plener – jakie muszą być?

Niezależnie od tego, czy twoją ulubioną aktywnością jest szybki marsz, bieganie, jazda na rowerze, czy też szusowanie na nartach, musi być ci ciepło. Przy czym ciepło to pojęcie dość względne. Jeśli dopiero wychodzisz z domu, powinieneś odczuwać chłód. Dopiero wysiłek, jaki zaserwujesz swoim mięśniom, sprawi, że rozgrzejesz się do optymalnej temperatury. A więc nie ubieraj się tak, jakbyś szedł na spacer z dzieckiem. Założenie kurtki i kamizelki jednocześnie raczej nie będzie dobrym pomysłem. Co prawda nie zmarzniesz, ale na pewno się przegrzejesz.

Zimowa odzież męska kupowana z myślą o uprawianiu sportów powinna nosić miano odzieży termicznej. Dotyczy to zwłaszcza bielizny. Termiczna, czyli taka, która zadba o odpowiednią ciepłotę ciała, odprowadzi wilgoć na zewnątrz, ale nie dopuści do skóry chłodnego powiewu wiatru. Znawcy tematu odchodzą od bawełny, uważając, że zbyt duża przewiewność tego materiału jest mało praktyczna.

Kurtka zimowa męska – dla sportowców i nie tylko

Dobra kurtka zimowa ma zapobiegać wychłodzeniu, ale też odpowiednio wyglądać. Ilu mężczyzn, tyle modeli kurtek idealnych. Dla jednego będzie to typowo sportowa odzież z zabezpieczonymi przed wiatrem mankietami, dodatkowym pasem, składająca się z kilku warstw i posiadająca dopasowany kaptur. Dla innego idealną zimową kurtką będzie modna ostatnio pilotka. Są też mężczyźni, którzy nie uznają kurtek i stawiają na płaszcze. I teraz najważniejsze – żaden z tych mężczyzn nie popełni modowego błędu. Nawet ten, który na sportową kurtkę dodatkowo założy kamizelkę. To dość radykalne rozwiązanie, ale w skrajnych sytuacjach pogodowych jak najbardziej na miejscu.

Kamizelka męska – kiedy się przyda i dlaczego warto ją mieć

Kamizelka jako strój typowo zimowy może się nie sprawdzić, przynajmniej nie wtedy, kiedy naprawdę zawitają mrozy. Jednak w Polsce mamy z roku na rok coraz łagodniejsze zimy i dlatego kamizelki są jak najbardziej na czasie.

Kamizelka jest dobrym sposobem na zapobieganie wychłodzeniu, jednocześnie nie ogranicza ona ruchów tak jak kurtka. Można ją założyć na ciepłą bluzę i w tym stroju jeździć na rowerze, biegać, a nawet chodzić, jeśli pogoda jest dość łaskawa. Brak rękawów gwarantuje dobrą wentylację, jednocześnie dogrzanie tułowia sprawia, że ręce wbrew pozorom nie marzną. Kamizelkę można założyć na lekką kurtkę jesienną. Można też potraktować ją jako dodatkową warstwę przy niskich temperaturach, zakładając na lub pod zimową ciepłą kurtkę.

Kurtka czy kamizelka – co kupić?

Jedno i drugie! Kurtki i kamizelki męskie będą w tym sezonie rozchwytywane jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. I o ile kurtki kupujemy co roku, to kamizelki będą w tym sezonie modowym hitem. Można śmiało założyć, że dopóki zima naprawdę nie przyciśnie (w przeważającej części kraju początek prawdziwej zimy przypada na drugą połowę stycznia), kamizelki będą często widywane na ulicach. Połączenie tradycji (słynne bezrękawniki modne w latach osiemdziesiątych) z nowoczesnymi tkaninami i rozwiązaniami pozwoliło na zaprojektowanie kamizelek nie tylko modnych, ale i bardzo praktycznych. W podręcznej kieszeni można np. schować maseczkę lub płyn do dezynfekcji.

5/5 - (7 votes)

Aparthotel a hotel – czym się różnią?

Poprzedni

Wybierz pierścionki z cyrkoniami dla Ciebie

Następny

Zobacz także

Więcej On