kolorowanki do druku

Kolorowanki do druku są coraz bardziej popularne głównie z uwagi na to, że jest to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. Dzięki takim kolorowankom dzieci mogą nabyć wiele zróżnicowanych umiejętności. Przede wszystkim uruchamiają wyobraźnię, pobudzają kreatywność i sprawiają, że dziecko ma zdecydowanie szersze horyzonty myślowe. Kolorowanki mogą być związane z ulubionymi postaciami z bajek, superbohaterami czy też wieloma innymi rzeczami. Każda zainteresowana osoba może więc znaleźć taką kolorowankę, która zainteresuje jego pociechę. W sieci internetowej jest ich coraz więcej.

Kolorowanki do druku – kilka najważniejszych zalet

Jedną z największych zalet kolorowanek dla dzieci jest to, iż wpływają pozytywnie na ogólny rozwój dziecka. Oczywiście wiele będzie zależało od wybieranych kolorowanek, mogą to być modele z Barbie czy też jeszcze jakieś inne możliwości. Kolorowanki do druku cechują się następującymi zaletami:

  • doskonale rozwijają motorykę małą,
  • dają dziecku poczucie swobody oraz komfortu,
  • zacieśniają relację pomiędzy rodzicami a dzieckiem,
  • są doskonałym wstępem do nauki pisania,
  • wpływają na zwiększony poziom precyzji, skupienia oraz cierpliwości.

Zobacz również >> Piosenki dla dzieci – efektywna nauka poprzez zabawę

Jak widać wyraźnie warto zdecydować się na korzystanie z takich kolorowanek, co rodzice mogą uczynić w wolnym czasie i zachęcić do tego swoje dziecko. Niekiedy dobrym pomysłem jest także zorganizowanie wspólnego spotkania dziecka z jego rówieśnikami, aby cała grupka mogła pobawić się kolorowankami do druku.

Gdzie można znaleźć kolorowanki do druku?

Znalezienie kolorowanek do druku wcale nie jest trudnym procesem, wystarczy uważnie przeanalizować sieć internetową, a na pewno w krótkim czasie znajdzie się dla siebie i dzieci właściwą propozycję. Oto kilka najciekawszych opcji, z których można skorzystać:

  • https://www.e-kolorowanki.eu/ – dzięki tej stronie można zyskać wiele pomysłów na kolorowanki, a ponadto ma się do nich darmowy dostęp. Znajdzie się tam kolorowanki Angry Birds, Ben 10, chrześcijańskie, Disney czy też edukacyjne. Strona stara się łączyć edukację z rozrywką, dlatego wszystkie kolorowanki niosą za sobą pewne walory edukacyjne, co jest dostrzegane nie tylko przez dzieci, ale też przez dorosłych,

 

  • http://kolorowankidodruku.pl/ – to kolorowanki oraz malowanki, które spełnią oczekiwania każdego dziecka. Znajdzie się tam kolorowanki z różnych bajek, ale też z kategorii Shrek, High School Musical, Pony, Dragon Ball czy też Spiderman. Jak widać coś dla siebie znajdą zarówno mali chłopcy, jak i dziewczynki,

 

  • http://www.supercoloring.com/pl/kolorowanki/kreskówki – odpowiednia propozycja dla rodziców, którzy szukają dla swoich pociech oryginalnych i ciekawych kolorowanek do druku. Na stronie znajdzie się rozmaite pomysły, a więc kolorowanki Bambi, Piękna i Bestia, Batman, Minecraft czy też Skylanders. Malowanki można w ekspresowym tempie wydrukować i przystąpić do ich malowania, wraz z własnymi dziećmi, aby pokazać im, jak wspaniała może to być zabawa,

 

  • http://www.gralandia.pl/kolorowanki.html – kolorowanki, dzięki którym dzieci mogą nieco rozświetlić swój świat. Dzięki nim stanie się on kolorowy oraz pozytywnie wpłynie na ich samopoczucie. Malowanki sprzyjają relaksowi, ale też rozwijają. Na portalu można znaleźć takie kategorie jak Artur i Minimki, Looney Tunes, Calineczka, Coco, Dora czy też Dzwoneczek. Wybór jest bardzo zróżnicowany, dlatego dzieci nie powinny narzekać na brak pomysłów.

 

 

  • http://kolorowanki-dla-dzieci.org/malowanki/hello-kitty – to kolekcja kolorowanek do druku których bohaterami są postacie z  filmów animowanych i gier komputerowych Hello Kitty.

Jak widać rodzice wraz ze swoimi pociechami otrzymują do dyspozycji szereg różnych możliwości. Wystarczy wejść na którąś z powyższych stron internetowych, wybrać kolorowanki, wydrukować je i przystąpić do działania. Zabawa na pewno będzie przednia oraz wielogodzinna.

Zobacz także >>Bajki dla dzieci – Czy (i kiedy) oglądanie bajek wspiera rozwój dzieci?

Kilka kolorowanek do druku od CityMagazine.pl

Kolorowanki do druku ze zwierzątkami

Kolorowanki do druku z rybkami

Wydrukuj kolorowanki w każdym formacie – G3 Druk Poznań

https://g3druk.pl/ 
Ul. Wolnica 7/8
61-764 Poznań
Tel.: 61 610 34 45
Mapa dojazdu

4.9/5 - (23 votes)

Bajki dla dzieci – Czy (i kiedy) oglądanie bajek wspiera rozwój dzieci?

Poprzedni

Telefon dla seniora – czym się kierować przy wyborze?

Następny

Zobacz także