skup aut

Sprzedaż używanego samochodu nie jest wcale tak prostym zadaniem. Jeszcze gorzej, gdy auto nie jest do końca sprawne i nosi wyraźne ślady wieloletniej eksploatacji. Dużo prostsze od szukania klientów na rynku wtórnym jest oddanie samochodu do skupu, ale czy jest do dla kierowcy korzystna finansowo transakcja?

Czym jest skup aut?

To placówka, która skupuje używane samochody. Większość skupów, jak https://kupimyauto.com/, jest zainteresowana pojazdami w każdym stanie, niektóre punkty stawiają pewne ograniczenia co do marek oraz roczników. Dobra wiadomość jest taka, że stan techniczny samochodu zazwyczaj nie ma żadnego znaczenia, skup przyjmie nawet ten rozbity, kompletnie niesprawny pojazd, no chyba że z wraku nie da się już pozyskać absolutnie żadnej wartościowej części.

Transakcję przeprowadzoną ze skupem potwierdza umowa kupna-sprzedaży. Lepiej unikać sprzedaży pojazdu do nielegalnego skupu, bez umowy, ponieważ wtedy będzie problem z wyrejestrowaniem samochodu i opłacaniem składki OC. Co gorsza, nielegalny szrot może wykorzystać auto do działalności przestępczej, a jeśli nie ma dowodu sprzedaży, odpowiedzialność spoczywa w dalszym ciągu na dawnym właścicielu.

Czy dużo można zarobić na sprzedaży auta do skupu?

Auto w dobrym stanie można wystawić na sprzedaż, ale wcale nie ma gwarancji, że klient szybko się znajdzie. W przypadku samochodów bardziej wysłużonych skup jest o wiele wygodniejszą opcją, bo do transakcji dochodzi od razu, nie czeka się na nabywcę długimi miesiącami. Gotówka wypłacana jest do ręki. Cena? Zwykle niższa od stawki rynkowej, ale warto tu uwzględnić dodatkowe koszty, jakie są związane z transakcją – nie płaci się za ogłoszenie i rozmowy telefoniczne z klientami, nie traci czasu na spotkania i negocjacje, nie ma problemu z garażowaniem nieużywanego już auta.

Skupy oferują oczywiście różne stawki, dlatego warto wcześniej sprawdzić przynajmniej kilka konkurencyjnych propozycji. Na wielu stronach, na przykład https://kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw/, wstępna wycena jest możliwa za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego – klient podaje najważniejsze parametry samochodu i jeszcze tego samego dnia dzwoni do niego pracownik skupu ze swoją ofertą cenową.

5/5 - (1 vote)

Podróżniczy know how dobrze wyglądającego biznesmena

Poprzedni

Czy sprzedaż samochodu do skupu jest legalna?

Następny

Zobacz także

Więcej Motoryzacja