kosmetyki do opalania

Zbliża się sezon letni, a co za tym idzie, większość z nas spełni marzenia o wakacjach na plaży. Szczególnie dla kobiet w tym momencie liczy się zdobycie zdrowej i złotej opalenizny. Nie jest bowiem tajemnicą, że opalone ciało wygląda o wiele lepiej i atrakcyjniej. Jednocześnie, by nasze opalanie się nie skończyło się bolesnymi poparzeniami, warto wyposażyć się w kosmetyki do opalania na słońcu. Które okazują się najlepsze?

Kosmetyki do opalania- dlaczego są niezbędne?

Promienie słoneczne pobudzają nasz organizm do produkcji witaminy D, a także do produkcji barwnika. To właśnie dzięki tym procesom, nasza skóra może cieszyć się brązowym lub złocistym odcieniem. Jednocześnie warto zauważyć, że opalanie na słońcu jest dość ryzykowne. Może ono bowiem doprowadzić do poparzeń, powstania przebarwień, a w najgorszym wypadku do rozwoju czerniaka, czyli złośliwego nowotworu skóry. Krem do opalania, czy inne kosmetyki, które dodatkowo gwarantują nam filtrację, hamują negatywne oddziaływanie promieni ultrafioletowych, a jednocześnie stymulują proces opalania skóry. Wszystko jednak odbywa się z zachowaniem odpowiedniego bezpieczeństwa. Warto więc je stosować nie tylko po to, by uzyskać złocistą i zdrowo wyglądającą opaleniznę znacznie szybciej, ale także, by uchronić skore przed zmianami i przedwczesnym starzeniem się.

Krem do opalania a samoopalacz

Krem do opalania jest jednym z podstawowych kosmetyków, które powinniśmy zabrać ze sobą na plażę. Zwykle kremy te oferują filtrację, która skutecznie odbija promienie słoneczne podczas ekspozycji ciała na słońce. Jeśli mamy świadomość, że nasze opalanie będzie niezwykle intensywne, wówczas warto wybrać krem do opalania z filtrem co najmniej SPF50. Będzie on stymulował opaleniznę słoneczną, a jednocześnie zabezpieczy naszą skórę przed poparzeniami. Z drugiej zaś strony mamy do wyboru również samoopalacz. W jego składzie znajdują się drobinki barwnika, które uaktywniają się podczas kontaktu ze skórą. Wobec tego, nawet bez ekspozycji na słońce, stanie się ona ciemniejsza. Samoopalacze z promieniami słonecznymi, może znacznie spotęgować efekt.

Czy warto postawić na olejek do opalania?

Kolejną kategorią kosmetyków do opalania są olejki. Mają one znacznie płynniejszą konsystencję, aczkolwiek równie efektywne działanie. Olejek do opalania również sprawi, że nasza skóra będzie brązowiała znacznie szybciej w kontakcie z promieniami słońca. Dodatkowo olejek do opalania będzie także chronił skórę przed procesami starzenia lub przebarwieniami. Jego tłusta i dość lejąca się konsystencja może dodatkowo oferować nam pielęgnacje i nawilżenie. Jeśli więc nie przeszkadza nam dłuższy czas wchłaniania się, śmiało możemy wybrać olejek do opalania.

5/5 - (6 votes)

Jaki dres damski wybrać – welurowy, oversize czy inny? Pomagamy w znalezieniu idealnego kompletu

Poprzedni

Fryzjer dla dzieci – dlaczego trzeba do niego chodzić?

Następny

Zobacz także

Więcej Ona