Jak wybrać obrączki ślubne?

Przygotowania do ślubu wiążą się ze zrealizowaniem licznych obowiązków – trzeba wybrać miejsce i datę, suknię i obrączki, kwiaty, a także zaprosić gości i zarezerwować dla nich hotel. Dobry plan działania to podstawa – przygotuj listę zadań, aby niczego nie pominąć. Tym razem skupmy się jednak na obrączkach – jak je wybrać?

Obrączki ślubne – symbol miłości i ozdoba

Wybór odpowiednich obrączek nie jest łatwy – liczy się ich wygląd oraz materiał. Przede wszystkim obrączki to symbol miłości i lojalności, dlatego ich wybór musi być przemyślany – zgodnie z założeniem będziemy je nosić przez całe życie. W sklepach jubilerskich można znaleźć najróżniejsze modele, w różnych stylach. Najpopularniejsze są obrączki złote, tytanowe i srebrne. Przed wybraniem się na zakupy, określ ulubiony styl, materiał i rozmiar, a także budżet.

Obrączki ślubne – z jakiego materiału powinny być wykonane?

Ogromne znaczenie ma między innymi materiał, z jakiego są one wykonane. Wybierając konkretny model, kierujemy się jakością, a także kolorem. Wyjątkową popularnością cieszy się złoto – również w innych odcieniach niż tradycyjne żółte, czyli białe oraz różowe. Uniwersalne i klasyczne są też ozdoby srebrne, ale obrączki mogą być wykonane również z tytanu lub platyny.

Miłośnicy minimalizmu i klasy, wybiorą najczęściej obrączki złote – najczęściej jest to żółte złoto o próbie 0,585. Bardzo eleganckie jest też złoto białe. Kobiety podążające za trendami zakochane są jednak w różowym złocie (rose) – bardziej stonowane będą obrączki dwukolorowe. Takie ozdoby o ciekawym designie nie muszą jednak przypaść do gustu panom – warto wiedzieć, że obrączki nie muszą być identyczne! Czas realizacji zamówienia jest różny i zależy między innymi od materiału, dlatego warto zamówić je wcześniej – najpóźniej dwa miesiące przed ślubem.

Styl a aktualne trendy

Trendy szybko się jednak zmieniają, dlatego lepiej kierować się swoim własnym gustem i stylem. Ma to ogromne znaczenie w przypadku takich ozdób, jak obrączki, gdyż nosimy je przez całe życie – nie warto zatem ulegać modzie. Lepiej stawiać na klasykę i minimalizm oraz kierować się swoim gustem. Miłośniczki minimalizmu oraz klasyki wybiorą proste formy, a panie mające odważny styl postawią na odważne połączenia. Poza tym muszą być praktyczne, czyli nie mogą przeszkadzać w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Obrączki ślubne muszą być idealnie skrojone na miarę potrzeb. Co ważne, obrączka nie powinna kontrastować z pierścionkiem zaręczynowym – ani stylem, ani kolorem. Powinny one tworzyć idealny duet, a także pasować do zegarka.

Rozmiar obrączek – jak go określić?

Wzór i materiał to ważne elementy, ale trzeba też dobrze ustalić rozmiar obrączek – wymagają one idealnego dopasowania. Najlepiej przymierzyć je kilka razy, aby mieć 100 proc. pewności. Można też nosić je na łańcuszku – nie ma jednak znaczenia, czy na szyi, czy na palcu; obrączki to zawsze niezwykła biżuteria. Symbolizują miłość, wierność i partnerstwo.

Oceń ten post post

Wybierz pierścionki z cyrkoniami dla Ciebie

Poprzedni

Manicure hybrydowy krok po kroku – jak go wykonać

Następny

Zobacz także

Więcej Ona