Kupujemy filtr do ekspresu

O pysznej kawie marzy praktycznie każdy z Nas. Możliwości jej przyrządzenia jest wiele, a coraz większą popularnością cieszą się automatyczne ekspresy do kawy. Są wygodne i łatwe e obsłudze. Nie należy jednak zapominać, że trzeba o nie dbać by cieszyły dobrą kawą. Nieodłącznym ich elementem jest filtr do ekspresu, który zapewni czystą i zdrową wodę.

Jaką rolę spełniają filtry do ekspresu – wyjaśniamy

Wielu baristów podkreśla, że do przyrządzenia dobrej kawy nie wystarczą specjalnie wyselekcjonowane ziarna najlepszych odmian. Ważna jest również woda, która stanowi fundament całego napoju. Oczywiście w zależności od miejsca zamieszkania, woda różni się zawartością mikroelementów i minerałów. Dlatego tak istotne jest stosowanie filtru do ekspresy do kawy. Pomoże on wyłapać wszystkie szkodliwe substancje. Zarówno te niebezpieczne dla prawidłowego funkcjonowania ekspresu jak i dla smaku kawy,

Filtry do ekspresu różnią się między sobą chociażby ze względu na producenta. Wielu twórców ekspresów oferuje własne filtry, dostosowane do danego ekspresu. Jednakże podobnie jak w przypadku większości markowych sprzętów AGD, również i filtry do ekspresu posiadają na rynku swoje zamienniki.

Różnorodność filtrów do ekspresu do kawy – podpowiadamy jaki wybrać

Jakość wody pitnej jest gwarantowana przez służby sanitarne, jednak nie mają one wpływu na ilość wapnia i innych substancji, które mogą zepsuć jej smak. Filtr do ekspresu do kawy jest w stanie skutecznie zmniejszyć obecność szkodliwych substancji obecnych w wodzie z kranu. Na rynku znajdziemy dwa rodzaje filtrów, z węglem aktywnym i filtr z żywicami jonowymiennymi. Te dwa rodzaje różnią się właściwościami organicznymi oraz rodzajem działania oczyszczającego, jakie wywierają na wodę.

Filtr do ekspresu wyposażony jest w węgiel aktywny, który jest w stanie zaabsorbować większość zanieczyszczeń, takich jak pozostałości wapienia, oraz wyeliminować nieprzyjemne zapachy lub niepożądany smak. Należy zauważyć, że często filtr z węglem aktywnym uwalnia do wody niewielki procent srebra, metalu zdolnego do dezynfekcji wody i zapobiegania proliferacji bakterii wewnątrz filtra. Drugi z kolei to filtr wyposażony w specjalną żywicę, która poprzez reakcję chemiczną pozwala na wymianę zanieczyszczeń obecnych w wodzie na nieszkodliwe czynniki obecne w filtrze. Filtry do ekspresu do kawy z żywicami jonowymiennymi są znacznie bardziej specyficzne, tzn. działają tylko na określone cząsteczki.

To jaki filtr do ekspresu wybierzesz zależy w głównej mierze od modelu ekspresu choć wybór jest ogromny. Warto pamiętać również o jego regularnej wymianie, gdyż zużywa się i wówczas może zaszkodzić zamiast pomóc. Dla ekspresu kawowego, sam filtr to jedna z powłok chroniących. Dla pełnej troski o prawidłowe funkcjonowanie i najlepszą kawę warto regularnie czyścić ekspres by zapobiegać osadzaniu się kamienia.

Oceń ten post post

Zakup butów damskich – na co zwracać uwagę? Ważne wskazówki

Poprzedni

Co za prezent warto kupić dla dziecka?

Następny

Zobacz także

Więcej LifePower