Bohaterowie edukacyjnej bajki dla dzieci

Ilu rodziców na świecie, tyle sposobów na wychowanie dziecka. Cały proces wiąże się z trudnymi wyborami, wątpliwościami i ważnymi zadaniami. Często poruszanym zagadnieniem są bajki. Jedni rodzice uważają, że dzieci nie powinny ich oglądać, inni mówią, że bajki są doskonałym sposobem nie tylko na rozrywkę, ale również na naukę. Warto do wszystkiego podchodzić z rozsądkiem. Bajki faktycznie mogą okazać się świetną formą edukacji dla maluchów, jednocześnie zapewniając rozrywkę. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przesadzić.

Bajki – czy są dobre dla dziecka?

Aktywności na świeżym powietrzu czy zabawy różnego rodzaju zabawkami także powinny znajdować się na liście codziennych zadań dziecka. Dzięki bajkom edukacyjnym dziecko może czerpać wiedzę na różne tematy. Może uczyć się kolorów, doskonalić język angielski albo dowiedzieć się, jak rozwiązywać sytuacje z którymi może spotykać się w życiu codziennym. Warto więc pozwolić maluchowi od czasu do czasu obejrzeć taką bajkę. Jakie będą najlepsze? Wszystkie te, które niosą ze sobą jakieś wartości albo zachęcają dziecko do wykonywania zadań edukacyjnych. Na pewno znasz stwierdzenie, według którego dzieci najchętniej uczą się właśnie poprzez zabawę. Jest to oczywiście prawda.

Edukacyjne bajki dla dzieci

Rynek związany z bajkami jak bardzo szeroki co powoduje, że ciężko jest wybrać naprawdę wartościowe bajki. Trzeba jednak dokonać wszelkich starań, aby dziecko nie spędzało czasu przed telewizorem, na oglądanie bajek bez wartości. Poniższa lista prezentuje tylko te bajki, które faktycznie niosą wartość edukacyjną:

Dora

w tej bajce dzieci, wraz z tytułową Dorą, przeżywają przeróżne i ciekawe przygody. Sympatyczna dziewczynka zachęca widzów do nauki i doskonalenia języka angielskiego. Poza tym trzeba również podjąć aktywność, ponieważ każdy odcinek kryje w sobie ciekawe zagadki, których rozwiązanie wymaga zastanowienia się. Dorę można obejrzeć na przykład na kanale Nick Jr.

Zobacz także >> Piosenki dla dzieci – efektywna nauka poprzez zabawę

Klub Przyjaciół Myszki Miki

na pewno pamiętasz tę bajkę ze swojego dzieciństwa. Nowa wersja jest równie, a może nawet bardziej ciekawa. Myszka Miki to postać, którą dzieci wprost uwielbiają. Na pewno więc chętnie pomogą rozwiązać jej zagadki, i odpowie na pytania, które Myszka zadaje. Każdy odcinek to nowe problemy, które Miki próbuje rozwiązać wraz z pomocą maleńkich widzów.

Zobacz także >> Kolorowanki do druku – Gdzie można znaleźć?

Było Sobie Życie

to kolejna wartościowa bajka, którą pewnie kojarzysz ze swoich dziecięcych lat. Dzięki tej bajce dziecko dowie się, w jaki sposób działa ludzki organizm. Wszystko jest przedstawiona w przyjaznej i łatwej do przyswojenia formie. Niektóre odcinki znajdziesz w serwisie YouTube.

Kosmiczny Jet

coś dla fanów kosmosu i technologii. To właśnie te zagadnienia są głównie poruszane w tej bajce.

Bing

to mały króliczek w wieku przedszkolnym, który codziennie przeżywa różne sytuacje. To dosłowne odzwierciedlenie przygód i problemów z którymi spotykają się dzieci w tym wieku. Bing uczy, między innymi tego, w jaki sposób poradzić sobie z negatywnymi emocjami, że przerywanie zabawy na załatwienie potrzeb fizjologicznych ma sens, a prawda jest zawsze lepsza od ukrywania się. Każdy odcinek to inna przygoda i inne, często niełatwe sytuacje do rozwiązania. Twoje dziecko na pewno zyska wiele cennych lekcji.

Zobacz także >> Funkcjonowanie rodziny w obliczu pandemii koronawirusa

UmiZoomi

nauka matematyki staje się zabawą! Bohaterowie uczą dzieci, w jaki sposób w życiu codziennym można wykorzystać królową nauk.

Podsumowanie

Bajki mogą być doskonałym źródłem wiedzy dla dziecka. Warto więc od czasu do czasu pozwolić mu na naukę w tej formie. Pamiętaj jednak, aby wybierać tylko takie bajki, które są wartościowe i faktycznie przekażą coś dziecku. Propozycje z powyższej listy można odnaleźć w telewizji, ale są one także dostępne w serwisie YouTube. Pamiętaj, nauka poprzez zabawę jest najkorzystniejszą i efektywną formą.

5/5 - (5 votes)

Na czym polega streetwear?

Poprzedni

Dzień Matki coraz bliżej! Masz już prezent?

Następny

Zobacz także