biżuterię z pereł

Perłowa biżuteria, kolczyki, naszyjniki, spinki, diademy i przepięknie inkrustowane masą perłową przedmioty użytkowe, od zawsze są symbolem elegancji, dobrego smaku i luksusu.

Poznaj naszą piękną biżuterię z pereł, zachwyć się wysublimowaną elegancją fascynujących ozdób By DZIUBEKA.

Księżycowa rosa czy ślina smoka – Czyli jak rodzą się perły?

Jeśli wierzyć hinduskim legendom, perły to zjedzone przez ostrygi krople rosy, które zaklęły w sobie srebrzystą poświatę księżyca w pełni. Lub, jak twierdzili Chińczycy, są to opadłe na ziemię skamieniałe krople śliny gwiezdnych smoków, które przed wiekami toczyły zacięte walki na kosmicznym nieboskłonie. Według innych wierzeń powstawały w wyniku zapłodnienia muszli przez tęczę dotykającą oceanu po burzy. Perły znane są także jako klejnoty mające moc ochronną przed ogniem, symbol mądrości, czystości i uczciwości.

Prawdziwe pochodzenie pereł znane jest nam dopiero od około XVIII wieku. To wtedy odkryto, że tak naprawdę perła powstaje w wyniku reakcji obronnej małży, do której wnętrza dostało się np. ziarenko piasku, lub ułamany fragment muszli. Aby uchronić się przed uszkodzeniami delikatnego i miękkiego ciała, mięczak wytwarza wokół „intruza” ochronną otoczkę z substancji, która stanowi wyściółkę muszli – czyli masy z perłowej.

Perły są jedynym kamieniem szlachetnym pochodzenia zwierzęcego. Odkrycie to pozwoliło ludziom na kontrolowanie tego procesu i hodowanie ich poprzez pobudzanie muszli do tworzenia opalizującej w słońcu masy. I tak przedmioty i biżuteria zdobione masą perłową i perłami stały się popularne i cenione na całym świecie.

masa perlowa

Od guzika do kolczyka. Wykorzystanie masy perłowej.

Być może szokujący jest dziś fakt, że początkowo poławiacze pereł nie byli w ogóle zainteresowani okrągłymi klejnotami kryjącymi się w muszlach. Wyrzucali je, traktując jako niepotrzebny szczegół, całkowicie skupiając uwagę na masie perłowej, której opalizująca, wielobarwna powierzchnia zachwycała i inspirowała dawnych artystów do tworzenia niezwykłych przedmiotów i zdobnych inkrustacji. Najstarsze perłowe ornamenty pochodzą sprzed setek lat przed naszą erą!

Dziś masa perłowa i perły, przeróżnych kształtów i kolorów, królują przede wszystkim jako surowiec w świecie jubilerskich precjozów. Jednak w błędzie jest każdy, kto myśli, że biżuteria z perłami to domena tradycyjnego i nieco staromodnego złotnictwa.
Nowa kolekcja biżuterii z perłami By DZIUBEKA to dowód na to, jak tradycyjne perły współgrają z nowoczesnymi formami ozdób, które urzekają i fascynują od pierwszego spojrzenia.

Perłowa biżuteria. Ponadczasowy szyk i elegancja.

Biżuteria z pereł to bez wątpienia jeden z najbardziej szykownych dodatków, który doda elegancji i subtelnej wytworności stylizacjom na każdą okazję. Naszyjniki, spinki czy kolczyki z perłami dawno już przestały kojarzyć się tylko z modą vintage. Dziś perłowa biżuteria na stałe gości w trendach mody wieczorowej i casual.

Bardzo ciekawie prezentuje się połączenie klasycznych, białych pereł ze złotem lub srebrem, przełamane niecodzienną i nowoczesną formą ozdoby. Minimalistyczne, geometryczne kształty na zasadzie eleganckiego kontrastu podkreślają subtelną krągłość perły, a przy tym sprawiają, że pierścionek, kolczyki czy delikatny łańcuszek z perłą jest świetnym uzupełnieniem codziennych stylizacji. Nowa kolekcja biżuterii By DZIUBEKA jest pełna niecodziennego wykorzystania tych opalizujących klejnotów.

Szukasz czegoś olśniewającego i eleganckiego, na specjalną okazję? Nasze złote kolczyki z perłami, urzekające bransoletki czy efektowne pierścionki na pewno dodadzą szyku również bardziej wyjściowym kreacjom.

Pełna jest uniwersalnych rozwiązań, a jednocześnie bardzo oryginalna. Pełna wdzięku, ale i klasycznej elegancji. Subtelna i zaskakująca. Nowocześnie romantyczna. Oto nowa perłowa kolekcja biżuterii By DZIUBEKA.

5/5 - (2 votes)

Jak znaleźć dobrego architekta?

Poprzedni

Jak możesz dbać o włosy i o środowisko?

Następny

Zobacz także

Więcej Ona