Batony energetyczne na stole

Intensywny wysiłek fizyczny to coś, na co nasz organizm może zużyć naprawdę duże ilości energii. Jeśli przed treningiem nie zostanie zjedzona odpowiednia ilość produktów wysokoenergetycznych, możemy po prostu nie mieć siły na wykonywanie ćwiczeń. Batony energetyczne to smaczna przekąska dla sportowców – zobacz, dlaczego warto zawsze mieć je pod ręką.

Batony energetyczne – idealna przekąska dla sportowców

Podczas trwającego przez długi czas treningu spalamy znaczne ilości kalorii. Baton energetyczny to wygodna przekąska, która pozwoli je uzupełnić! Dzięki temu, że zawiera proste węglowodany w dużej ilości, organizm będzie mógł szybko spożytkować energię na regenerację i odbudowę. Batony energetyczne zawierają niewiele białka i są lekkostrawne. Doskonale nadają się więc na szybką przekąskę przedtreningową – przed siłownią, bieganiem lub jazdą na rowerze.

Batony energetyczne z nieprzetworzonych składników

Jakie batony energetyczne wybrać? Przede wszystkim – te, które składają się z wysokiej jakości produktów i nie zawierają przetworzonych składników. W składnie dobrych batonów znajdziemy często wiele suszonych owoców, płatków owsianych lub błonnika pokarmowego. W batonach energetycznych znajduje się na ogół również wiele witamin i składników mineralnych, takich jak magnez, witaminy z grupy B, witaminy C i E, L-karnityna. Dzięki odpowiedniej kompozycji składników batony energetyczne nie tylko sycą, ale również odżywiają nasz organizm!

Kiedy warto skorzystać z batonów energetycznych?

Czy każdy wysiłek fizyczny wymaga korzystania ze specjalnej żywności dla sportowców, takiej jak batony energetyczne? Jeśli nasz trening jest krótki, niezbyt intensywny – nie musimy obawiać się tego, że ciału zabraknie wystarczającej ilości „paliwa” do wykonania ćwiczeń. Mając w planach bardziej wymagające aktywności, musimy jednak dokładne przemyśleć swój sposób odżywiania. Batony energetyczne doskonale wpisują się w plan zdrowego odżywiania i mogą stanowić jego istotny element.

Batony energetyczne, cechujące się wysoką zawartością węglowodanów, to zdrowe przekąski, które idealnie sprawdzą się w trakcie wysiłku fizycznego o wysokiej intensywności. Jeśli potrzebujesz fachowej porady odnośnie ich konsumpcji – sprzedawcy w sklepie na pewno odpowiednio ci doradzą. Tego typu produkty dostępne są na przykład na stronie https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_ENERGIA_BATONY-ENERGETYCZNE-246.html.

Oceń ten post post

Zapraszamy do Tarnowa po dobre akumulatory w zrównoważonych cenach

Poprzedni

Pług do śniegu na widły – Dlaczego marka Tuchel?

Następny

Zobacz także