Akumulatory do fotowolatiki

W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi. Pozwala ona na zaoszczędzenie wydatków na prąd, a ponadto jest to rozwiązanie ekologiczne, nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. Wykorzystanie energii słonecznej stanowi obecnie najlepszą ochronę dla przyrody. Inwestycja w fotowoltaikę zwraca się na przestrzeni kilu lat. Wielu użytkowników widzi to po mniejszych rachunkach za energię elektryczną.

Naturalna energia słoneczna jest całkowicie bezpieczna dla człowieka i środowiska naturalnego.

Dokonanie odpowiedniego wyboru akumulatorów do fotowoltaiki nie jest łatwe. Na rynku znajduje się wiele rodzajów baterii. Dokonanie optymalnego wyboru wymaga odpowiedniej wiedzy, którą nie zawsze można zdobyć we własnym zakresie. Najlepsze baterie fotowoltaiczne, to baterie żywotne, funkcjonalne i wydajne. Idealnie dobrane akumulatory do fotowoltaiki powinny być  wytrzymałe na zmienne temperatury i oferować dużą liczbę cykli pracy.

Profesjonalizm i precyzja w wyborze baterii

Posiadana przez klienta wiedza na temat rozwiązań fotowoltaicznych może okazać się niewystarczająca. Specjaliści z gdyniaakumulatory.pl są do Państwa dyspozycji. Można ich zapytać, doradzić się, jaki baterie fotowoltaiczne wybrać do własnego domu czy miejsca pracy, firmy. Każdy problem możecie Państwo skonsultować z naszymi pracownikami, którzy chętnie odpowiedzą na Wasze pytania.

Różne typy akumulatorów do fotowoltaiki

Wśród bogatej oferty baterii fotowoltaicznych wyróżnić można kilka rodzajów akumulatorów: baterie zwykłe-klasyczne, żelowe, oparte na technologii AGM oraz zaawansowane technologicznie baterie Lithium.

Pierwsze z nich to baterie wypełnione ciekłym elektrolitem. Doposażone są w specjalne systemy zewnętrzne, umożliwiające mieszanie elektrolitu i odprowadzanie gazów z przestrzeni zamkniętej. Posiadają pancerną płytę i pracują w liczbie cykli od 300 do 600.

Przykładowy akumulator:

Akumulatory-Banner-Energy-Marine

Akumulator 100Ah Banner Energy Bull | 957 51 Cena brutto: 499,00 zł

 

W bateriach żelowych, jak sama nazwa wskazuje, miejsce elektrolitu wypełnia żel. Tego typu akumulatory do fotowoltaiki są dobrym rozwiązaniem do zastosowania w nowoczesnych systemach instalacyjnych. Są 2-3 razy bardziej wydajne niż baterie zwykłe, pracują w liczbie cykli 700 – 2000. Baterie nie wymagają skomplikowanej obsługi, zapewniają komfortowe używanie przez co najmniej rok.

 

Exide Equipment GEL 120Ah ES1300

Exide Equipment GEL 120Ah ES1300 Cena brutto: 1 249,99 zł

Akumulatory AGM to już bardziej zaawansowane rozwiązanie.

Cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników. Nie ma w nich elektrolitu ani żelu, tylko specjalne maty wykonane z włókien szklanych. Redukują one nadmiar elektrolitu, zabezpieczając w ten sposób akumulator przed wyciekiem. Baterie odprowadzają zbyt duże nagromadzenie ciepła, o wiele szybciej się je ładują niż baterie klasyczne i żelowe. Ich żywotność jest o wiele dłuższa niż dwóch poprzednich rodzajów akumulatorów. Zawiera się w przedziale od 700 do 3000 cykli.

Akumulator OPTI AGM 12V 100Ah | OP100-12

Akumulator OPTI AGM 12V 100Ah | OP100-12 Cena brutto: 599,00 zł

Interesującym i najnowocześniejszym rozwiązaniem są litowo-jonowe akumulatory do fotowoltaiki Lithium. Elektrody wykonane są z węgla i tlenków metali. W elektrolicie zawarte są sole litowe. Na każdym ogniwie baterii jest napięcie 3.6V.  Baterie Lithium kumulują o wiele więcej energii niż inne typy akumulatorów, co pozwala im na bardzo długi okres pracy 2000-6000 cykli. Są to baterie bardzo wydajne i żywotne.

Trojan Trillium Lithium 12V 110Ah Li-Ion TR12.8-110

Trojan Trillium Lithium 12V 110Ah Li-Ion TR12.8-110 Cena brutto: 9 500,00 zł

Szerokie zastosowanie baterii fotowoltaicznych

Akumulatory do fotowoltaiki mogą być stosowane w przetwornicach, układach zasilania awaryjnego, w systemach kontroli dostępu, alarmowym, telewizji przemysłowej, oświetlenia zapasowego. Można nimi zasilać kasy fiskalne, zabawki elektryczne. Idealne są również do zasilania motorowerów, skuterów i wyposażenia medycznego.

Zobacz także >> Trudny I kwartał 2020 roku dla Audi AG z powodu pandemii?

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą akumulatorów przeznaczonych do gromadzenia energii, w ciągłej sprzedaży dostępne mamy akumulatory takich producentów jak:

 • Banner
 • Volt Polska
 • Trojan
 • ZAP
 • PowerBat
 • Exide
 • Toyama

Jakie jest inne zastosowanie akumulatorów?

 • Instalacje fotowoltaiczne,
 • zasilanie kas fiskalnych,
 • zasilanie układów zasilania awaryjnego,
 • zasilanie systemów telewizji przemysłowej,
 • zasilanie zabawek elektrycznych,
 • zasilanie nowoczesnego, wymagającego sprzętu medycznego,
 • zasilanie skuterów, motorowerów.

W każdej chwili mogą Państwo liczyć na profesjonalną pomoc i poradę. Można do nas pisać na adres:

4.9/5 - (26 votes)

Podpalacz – Recenzja powieści Wojciecha Chmielarza

Poprzedni

Wyrwa – Thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza

Następny

Zobacz także